Dubský klub Leonidas na Evropském šampionátu. Foto: Trenér : Ladislav Horejš

Dubí – Ve dnech 29.11. až 4.12.2017 se konal Evropský šampionát IFMA  EMF Antalya Turecko, kde se utkalo více jak 500 thaiboxerů z Evropy, postsovětských republik a blízkého východu. Vůbec poprvé dostali naši bojovníci šanci reprezentovat republiku na nejvyšších soutěžích evropské a světové organizace IFMA. Informoval o tom server ZprávyExtra.cz hlavní trenér dubského Leonidas Gymu Ladislav Horejš.

Prezident C.M.T.A. Petr Ottich a reprezentační trenéři Jiří Mejstřík a Jaroslav Hodina vybrali jako novou posilu českého týmu naše 4 chlapce – Matěje Šimůnka (10 let), Daniela Homiče (14 let), Branislava Tomáše (14 let) a Davida Štajnce (15 let). Dále jsem byl i já trenér dubského klubu Leonidas vybrán jako druhý trenér reprezentace, jelikož mám velké zkušenosti s vedením mládeže.

„Pro náš klub je to veliká sláva a posunutí do dalšího žebříčku, pro chlapce pak splnění jejich snu, kterým je reprezentovat republiku na největších světových akcích jako jsou evropské a světové poháry, mistrovství a nakonec i olympijské hry (Od roku 2016 bylo Muay Thai uznáno sportem olympijským),“ uvedl hlavní trenér.

FOTOGALERIE: Dubský klub Leonidas na Evropském šampionátu.

„Do Turecka kromě našich chlapců a mě jela ještě republiková výprava v podání Jiřího Mejstříka (hlavní trenér reprezentace), Petra Otticha (presidenta C.M.T.A) a další bojovníci a bojovnice z České republiky – Tobiáš Barták (13 let), Martin Petráš (15 let), Marek Rádl (15 let), Lucie Aubrechová  (17 let), Jana Škachová  (14 let). Bojovalo se ve vyřazovacích osmičkových pyramidách. I když byla výprava úspěšná, na zlato jsme bohužel nedosáhli. Zápasové zkušenosti soupeřů na IFMA jsou obrovské, bojují s 50 i více zápasy na svém kontě. Z našich dětí si medaile vybojovali všichni. Matěje Šimůnka v boji o finále ho vyřadil Ádzerbajdžáncem a Matěj si domu dovezl stříbro,“ uvedl trenér týmu Ladislav Horejš a upřesnil, že jedním z nováčků i v zápasení v ČR byl Daniel Homič. Ten měl na kontě pouze 5 zápasu, ale 3 nich vyhrál KO tak dostal šanci se zde ukázat a povedlo se. Dan se dostal až do semifinále, kde ho pak bohužel vyřadil moldavský bojovník, který pak i celou pyramidu vyhrál. Dan tak dovezl domů stříbro. Naši dva nejzkušenější bojovníci také postoupili. Branislav Tomáš se v semifinále střetl s Izraelcem.


Z Leonidas gymu:Thajský šampion Khom zavítal mezi dubské mladé bojovníky z Leonidas gym


Zápas byl hodně vyrovnaný, i když měl Izraelec více, jak dvojnásobek zápasů co náš Braník, tak první kolo se nám podařilo vyhrát. Pak Izraelec změnil taktiku a Braník již nestihl reagovat, druhé a třetí kolo vyhrál soupeř. Braník si tedy odvezl bronz. Izraelec také vyhrál celou pyramidu. Dalším bojovníkem byl David Štajnc, který se v semifinále setkal s domácím borcem. David musel třetí kolo „odboxovat“ se zlomenou kůstkou v kotníku, ale i přes velkou Davidovu houževnatost a rvavost rozhodčí zvedli ruku domácímu borci a David se musel spokojit s bronzovou medailí. Ostatní bojovníci českého týmu také bodovali – Tobiáš Barták, Marek Rádl, Lucie Aubrechová si vybojovali stříbro, dále pak Jana Škachová bronz a Martin Petráš bohužel nepostoupil z osmi finále.

g suite cleverity.cz„Za celou akci bych chtěl poděkovat Petru Ottichovi, presidentu C.M.T.A.,  a trenérovi Jiřímu Mejstříkovi. Samozřejmě celé výpravě děkuji, že vzorně reprezentovali Českou republiku. Dále děkuji sponzorům Grafstudio cz a Makléřům Ústecké pobočky REMAX, doplnil za svůj klub hlavní trenér Ladislav Horejš.


PSALI JSME:  Dubský klub Leonidas dovezl titul Evropského šampiona K1


-jb, red.

 

Komentáře