Posádky záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Karvinsko – Posádky zdravotnických záchranářů zasahovaly v úterý 13. února, u nehody vozidel v Dolní Suché na Karvinsku. Na místě pracovaly tři týmy záchranné služby, a to z Havířova a Ostravy. Z důvodu neletových podmínek nemohl zasáhnout vrtulník Letecké záchranné služby. Spolu se záchranáři na místě nehody zasahovali také profesionální hasiči a policisté.

O nehodě informoval server ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že třiašedesátiletý muž zůstal zaklíněn v havarovaném automobilu. Utrpěl mnohočetná poranění, a to v oblasti horních i dolních končetin, hlavy a hrudníku. Rozvíjel se u něj šokový stav. Byl zajištěn krčním límcem a uložen do vakuové matrace. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku a provést intubaci dýchacích cest.

O rok mladší ženu museli z vozidla rovněž vyprostit hasiči. Záchranáři poskytli pacientce s poraněními horní končetiny a hrudníku přednemocniční neodkladnou péči, podali léky a kyslík,“ upřesnil Humpl.


PSALI JSME: V Orlové na Karvinsku srazil automobil chodce, ten skončil ve vážném stavu v péči lékařů


Oba zranění byli následně sanitními vozidly přepraveni na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Příčiny nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

-jb, pip.

Komentáře