Ilustrační foto. Zdroj: Josef Zickler, předseda Řád národa - Vlastenecká unie

Praha – Dotace z EU jsou výnosný byznys. Namísto dorovnávání kvality života našich občanů na úroveň vyspělých zemí EU slouží k budování „Potěmkinových vesnic“.

Od roku 2004 se v ČR z operačních programů EU a peněz daňových poplatníků neustále „rozvíjí“ infrastruktura, průmysl, podnikání, lidské zdroje, venkov a zemědělství. Výsledek? Po vyčerpání téměř bilionu a čtvrt Kč z fondů EU stále jezdíme po rozbitých silnicích, praská staré potrubí s pitnou vodou, průmysl a podnikání v ČR táhne 4000 německých firem, lidské zdroje jsou hloupější, venkov se vylidňuje a naše zemědělství nepokryje ani spotřebu brambor a mléka.

Peníze z EU neroztočily kolečka české ekonomiky a lidem životy nezkvalitnily.

Politika čerpání peněz z EU je v ČR stejná, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Do společenského hrnce přidali stavbu a opravu silnic, železnic, nějaké traktory, cyklostezky, hřiště, polystyren na budovy, vybavení škol, inkluzi, integrační neziskovky, megatuny školení a dalších „dobrot“, ale naše ekonomika stále nestojí na českých nohou a lidé jsou zkaženější.

Prostředky z EU mají primárně sloužit k trvalému dorovnání regionálních rozdílů a ke zvýšení kvality života lidí. Namísto toho slouží politikům a stovkám firem na evropské dotace, které proaktivně chrlí jalové zbytečné projekty jen kvůli svému obohacení. Veřejné peníze musejí sledovat především veřejný zájem.

Není vyššího veřejného zájmu, než aby mladé páry plodily spokojené potomstvo, měly dobře placenou a pro společnost přínosnou práci, dostupné nezadlužené bydlení, dlouhodobý pocit jistoty, spravedlnosti, vymahatelnosti práva a bezpečí. Které operační programy a jak toto řeší? Až bude postaven pevný základ, můžeme si zavést samostatný operační program třeba na vyhřívané cyklostezky pro zimní provoz…

ČTĚTE TAKÉ: Hnutí Řád národa Vlastenecká unie se zúčastní voleb

 

Autor/Zdroj:
Řád národa – Vlastenecká unie
Josef Zickler, předseda

Redakce „ZE“

Komentáře