Sdílejte
Ilustrační snímek sanitky. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Opavsko – Ve čtvrtek 2.listopadu musely vyjet jednotky ZZS MSK na pomoc jednašedesátiletému muži kterého zavalila cihlová zeď. Na pomoc vyjely jak pozemní posádky tak byl přivolán i vrtulník LZS z Ostravy.

Po  příjezdu na místo události a vyproštění muže, posádky ZZS zjistily, že zavalený muž nejeví žádné známky života a proto bylo ihned přistoupeno k rozšířené resuscitaci muže a za pomoci podání nitrožilních infuzí. Postupně se posádkám ZZS podařilo u muže obnovit srdeční činnost.

Pacient utrpěl mnohačetná vnitřní poranění a jeho stav i nadále zůstával kritický. Záchranáři muže zaintubovaly, nasadily nitrožilní infuze, napojily jej na řízenou ventilaci a  ihned transportovaly na urgentní příjem ostravské nemocnice.

Jak dodal tiskový mluvčí Záchranné služby PhDr. Lukáš Humpl, vzhledem k nestabilnímu krevnímu oběhu byl pacient přepravován sanitním vozem nikoli vrtulníkem.

Autor: T.Rejtek

ZprávyExtra

Zdroj: ZZS MSK

 

Komentáře
Sdílejte
Předchozí článekDlužník vyhrožoval exekutorovi zbraní, musela zasáhnou policejní zásahová jednotka
Další článekVeřejné průzkumy do pekel
ZprávyExtra.cz je internetový velkoformátový - multimediální zpravodajský portál se zaměřením na aktuální dění v České Republice i zahraničí. Jedná se o jeden ze zpravodajských projektů, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia - Jiří Berec. Do portfolia naší mediální skupiny patří tedy server ZprávyExtra.cz, zpravodajský portál Události112.cz a internetový magazín UdálostiEXTRA.cz. Naše zpravodajství sdílíme také na sociálních sítích.