Jedna osoba nepřežila nehodu u obce Řečice, vůz sjel do rybníka. Autor: HZS Jihočeského kraje

Řečice – V úterý večer přijali hasiči na tísňovou linku informaci o nehodě osobního auta, které havarovalo u obce Řečice. Podle hlášení vyjelo auto ze silnice a sjelo do rybníka. K nehodě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Dačice. Spolu s hasiči na místo zamířili také zdravotníci a policejní hlídky.

O tragické nehodě informovala tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že zasahující hasiči průzkum na místě nehody potvrdili oznámení z tísňové linky s tím, že ve voze cestovaly čtyři osoby. Tři z nich utrpěly zranění, jedna osoba nehodu nepřežila.

Jedna osoba nepřežila nehodu u obce Řečice, vůz sjel do rybníka. Zásah letecké záchranné služby na místě nehody. Autor: HZS Jihočeského kraje

„Velitel zásahu si jako posilovou jednotku vyžádal kontejner z jindřichohradecké jednotky. Tím bylo auto v jednu hodinu po půlnoci vytaženo z vody ven,“ upřesnila mluvčí hasičů.

„Hasiči na hladinu rybníka instalovali sorpční hady, které zachycují vyteklé provozní kapaliny. Nechali je tam po celou noc, sanaci provedou až v průběhu středy,“ doplnila k tragické nehodě Vendula Matějů.

Co stálo za touto tragickou dopravní nehodou nyní vyšetřují policisté.

ČTĚTE TAKÉ:Řidič skončil s autem na boku. Do nemocnice byl transportován vrtulníkem

Autor: Jiří Berec,
krajská redakce
Udalosti112.cz

Komentáře