Městská policie - pouta, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Brno – Pětačtyřicetiletému návštěvníkovi obchodu v brněnské Kurské ulici se prý nelíbilo, když ho v pátek večer o deset let starší pracovník ostrahy vyzval, aby mu ukázal svou tašku. Agresor začal následně v obchodě „vyvádět“ a následně skončil v poutech strážníků městské policie.

O incidentu informovala redakci serveru #zpravyextra.cz tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková s tím, že podle oznámení na linku 156 mladší muž zareagoval nejen urážkami, ale na hlídače se také vrhl a hlavou ho údajně praštil do obličeje.

KRIMI Z REGIONU

Jak svědci přivolané hlídce následně popsali, ostraze přiběhla na pomoc šestačtyřicetiletá prodavačka, která od muže podezřelého z krádeže prý dostala ránu do hrudníku,“ upřesnila Kadrnožková. Právě v ten moment do obchodu přispěchali strážníci, kteří uviděli prodavačku i pracovníka ostrahy přidržovat vzpouzejícího se pětačtyřicetiletého muže, který na obsluhu obchodu sprostě křičel. Hlídka ho okamžitě spoutala. „Mezitím od obsluhy obchodu zjistila, že kromě podezření z krádeže má agresivní muž prý na svědomí také rozbité sklo v obchodě,“  sdělila tisková mluvčí.

Protože si jak prodavačka, tak pracovník ostrahy stěžovali na bolest žeber a hlavy, strážníci přivolali záchranáře, kteří oba zraněné na místě ošetřili. „Pětatřicetiletému muži poté, co se uklidnil, sundali pouta a oznámili mu, že jeho chování oznámí přestupkové komisi,“ doplnila k případu mluvčí městské policie.

-tk, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE