Nové lékařské vozidlo ŠKODA Kodiaq v úpravě pro záchrannou službu. Zdroj: ZZS KVK / Facebook.com

Sokolov – Sokolovští záchranáři obdrželi v těchto dnech nové vozidlo Škoda Kodiaq, které je určeno pro dopravu lékaře k pacientovi v takzvaném Randez-Vouz neboli setkávacím systému, kdy k pacientovi vyrazí zdravotnická posádka RZP, poté ji dojede zmiňované vozidlo s lékařem na palubě.

Ředitel záchranné služby Karlovarského kraje Roman Sýkora si nový vůz nemůže vynachválit. A nejen on! Se samotným novým vozidlem jsou plně spokojeni i řidiči-záchranáři, kteří s ním budou jezdit.

„Jsem rád, že ve výběrovém řízení zvítězil právě tento typ automobilu. Především je prostornější než jeho předchůdce Yetti ze stejné automobilky. Se silným motorem, automatem a výbavou je jedním z nejlepších aut, co jsme mohli pro lékařskou skupinu setkávacího systému rendez – vous dostat,“ uvedl pro Deník.cz ředitel krajské záchranky Roman Sýkora a dodal, že lékařské vozidlo bude sloužit v našem regionu od Horního Slavkova až po Kraslicko na Sokolovsku. Ročně tyto vozy najedou zhruba 65 tisíc kilometrů. Větší sanitky o několik tisíc kilometrů více.

Vozidlo samotné bylo podle informací redakce pořízeno z finančních prostředků Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů za celkem 1,2 milionu korun.

ŠKODA Kodiaq – Obecně…

První velké SUV značky ŠKODA se na první pohled vyznačuje sebevědomím a medvědí sílou. Design zdůrazňuje všestrannost modelu ŠKODA KODIAQ – robustnost, dynamiku a eleganci.

ŠKODA KODIAQ nabízí čtyři nové infotainment systémy, které umožňují mnohem lépe ovládat Vaše vozidlo, zábavu a hudbu. Vše na displeji o úhlopříčce 6,5″ až 8″.

Všechny motory je možné objednat s pohonem všech kol, který zajišťuje excelentní trakci, vysokou jízdní stabilitu a bezpečnost dokonce i mimo silnici.

ČTĚTE TAKÉ:  Litvínovští strážníci vědí, jak zachránit život!

-jb

Komentáře