Dvůr Králové nad Labem opět hostil Mistrovství České republiky v disciplínách CTIF. Zdroj: HZS KH kraje

Dvůr Králové nad Labem –  letní atletický stadion ve Dvoře Králové nad Labem byl opět po roce místem, kde se odehrálo tradiční Mistrovství české republiky v klasických disciplínách CTIF.

Osmého ročníku se zúčastnilo jedenáct tuzemských soutěžních družstev a také družstva z Německa a Slovenska.   Pořadateli mistrovství jsou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, ve spolupráci s krajským Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska Královéhradeckého kraje.

Záštitu nad akcí převzali hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. a předseda Českého národního výboru CTIF genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

CTIF v překladu znamená Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů. Jedná se o nejvýznamnější celosvětovou organizací pro výměnu zkušeností v oblasti požární ochrany, pomoci a záchrany při katastrofách. S organizací souvisí také soutěže v CTIF a různé mezinárodní hasičské soutěže, které se konají nejen u nás, ale i v zahraničí a prohlubují přátelské vztahy mezi hasičskými sbory členských zemí. V současné době je v rámci CTIF sdruženo asi padesát členských států a třicet přidružených členů.

Celkovým vítězem v mužské kategorii se již pošesté stalo soutěžní družstvo z Hradce Králové.

Pod zataženým nebem se ve Dvoře Králové nad Labem během sobotního dne soutěžilo v požárním útoku „nasucho“ a ve štafetě s překážkami. Soutěžící i hosty v úvodní řeči pozdravil Ing. Karel Richter, starosta Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska, dále starosta města Dvůr Králové nad Labem Ing. Jan Jarolím a v neposlední řadě také brig. gen. Ing, František Mencl, ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, který celé mistrovství zahájil.

K vidění byly následně kvalitní sportovní výkony okořeněné i tradičně skvělým komentováním Hanky Zlochové a Ivana Krause.

Déšť se dostavil až se závěrečným vyhlašováním výsledků, to už ovšem všichni sportovci i funkcionáři byli bezpečně ukrytí pod stanovým přístřeškem.

Celkovým vítězem se v kategorii mužů stalo družstvo Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, které tak v osmi dosud uskutečněných ročnících mistrovství získalo už pátý celkový titul. Mezi ženami zvedly pohár pro nejlepší družstvo nad hlavu hasičky z Velkého Meziříčí.

Pořadí soutěžících v jednotlivých kategoriích je uvedeno níže.

Muži – kategorie A

1. místo – SDH Zibohlavy

2. místo – SDH Michálkovice

3. místo – SDH Frýdek

 

Ženy – kategorie A

1. místo – SDH Velké Meziříčí

2. místo – SDH Písková Lhota

3. místo – SDH Bludov

 

Muži – kategorie B

1. místo – SDH Chlumec nad Cidlinou

2. místo – SDH Vlčnov

 

Ženy – kategorie B

1. místo – SDH Skalice

2. místo – SDH Nová Paka

 

Muži – kategorie HZS

1. HZS Královéhradeckého kraje

 

Hosté

1. DHZ Mier Spišská Nová Ves (Slovensko)

2. Feuerwehr Gebelkofen (Německo)

 

Celkový vítěz – muži

1. HZS Královéhradeckého kraje

Celkový vítěz – ženy

1. SDH Velké Meziříčí

ČTĚTE TAKÉ: Hasič Tomáš Sobecký z Ústí nad Labem je zlatý na Světových hasičských a policejních hrách v USA

-red.

Komentáře