Sdílejte
Požár drůbežárny v Doubravici na Náchodsku Foto: Policie ČR

DOUBRAVICE / V neděli 3. ledna v dopoledních hodinách došlo v Doubravici nedaleko České Skalice k požáru drůbežárny, ve které bylo umístěno na 35 tisíc kuřat. Škoda způsobená požárem je předběžné odhadována na sedm milionů korun.

„Dnes, krátce před devátou hodinou ranní, vyjížděli policisté do jedné obce u Jaroměře, kde došlo k požáru drůbežárny. Na místě bylo zjištěno, že před požárem zde bylo uskladněno cca 35 tisíc malých kuřat,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu.

Drůbežárna byla před požárem rozdělena na dvě části, přičemž cca polovinu kuřat, umístěných v druhé části budovy, se podařilo zachránit.

Hmotná škoda je předběžně vyčíslená na 7 milionů korun, z toho 300 tisíc na kuřatech. Předběžná pravděpodobná příčina požáru byla podle policie stanovena technická závada na topném tělese.

Na místě požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Náchod a Jaroměře, dále dobrovolní hasiči z České Skalice, Jaroměře, Jezbin, Semonic, Velichovky, Říkova, Jasenné, Nového Města nad Metují a Rychnovku – Zvole.

Komentáře