Film, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay / CC0 Creative Commons

Brno – Dokumentární film Zuzany Límové MEDZI NAMI z prostředí velké bratislavské porodnice vzbudil na Slovensku velké emoce a otevřel diskuzi nad stavem slovenského porodnictví. Ve čtvrtek 3. 5. jej osobně představí autorka v moravské premiéře v 18. hodin v Sále B. Bakaly v Brně.

I přes značnou snahu zabránit zveřejnění a šíření dokumentu, se filmu daří stále více a více otevírat otázku, zda je způsob rození dětí v našich krajinách skutečně tím nejlepším, co nám může současné zdravotnictví nabídnout. Podobné zamyšlení je stále aktuální i v českých podmínkách,“ říká Majka Staňková, která organizuje v rámci Světového dne těhotenství řadu doprovodných aktivit. Cena vstupenky v předprodeji činí 95 korun, na místě 145 korun.


Z KULTURY: Čas lásky a úkladů propukne v květnu ve Švandově divadle
Na květen, měsíc lásky, smíchovský soubor načasoval dlouho očekávanou premiéru slavné hry Úklady a láska německého klasika Friedricha Schillera. Strhující příběh mladých milenců, kteří svedou osudový boj s vlastní nezkušeností i se zvůlí a intrikami mocných, tu diváci uvidí ve svěží režii Martina Františáka.

Moravská premiéra filmu se odehraje v předvečer odborné mezinárodní konference Děti až na prvním místě, která startuje na stejném místě hned druhý den ráno.

Mgr. Markéta Pudilová,
(red.)

Komentáře