Městská policie Foto: archiv Dokumentační skupina MP hl.m. Praha
Městská policie Foto: archiv Dokumentační skupina MP hl.m. Praha

Brno – Zapálené ohniště jen pár metrů od lesa znervóznilo v sobotu večer v Libušině údolí jednoho z kolemjdoucích natolik, že přivolal strážníky. Ti už z dálky viděli vysoko šlehající plameny, a to jen 30 metrů od lesa. Informovala o tom redakci serveru #ZpravyExtra.cz tisková mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

U táboráku seděl jednadvacetiletý muž a jeho stejně stará přítelkyně.

Hlídce vysvětlil, že si chtěl s mladou ženou udělat romantický večer a opéct si v lese špekáčky. Strážníkům ukázal v mobilním telefonu zprávu, podle které se ruší zákaz rozdělávání ohňů a poukázal také na to, že si s sebou přinesli láhev s vodou na uhašení. Hlídka oběma vysvětlila, že porušují lesní zákon tím, že rozdělávají oheň do padesáti metrů od kraje lesa a vyzvala je, aby táborák okamžitě uhasili. „Následně se ukázalo, že litr a půl připravené vody dvojici na uhašení nestačí a strážníci proto na zalití ohniště donesli z auta plný pětilitrový kanystr,“ sdělila Kadrnožková.

Oba mladí lidé jsou podezřelí z přestupku proti lesnímu zákonu a jejich chování proto prošetří správní orgán. Strážníci se na místo během večera ještě vrátili a zkontrolovali, že je ohniště už úplně vyhaslé a požár nehrozí,“ doplnila tisková mluvčí.


ČTĚTE TAKÉ: Tři zranění při střetu sanitního vozidla s automobilem na Opavsku
V sobotu 18. srpna odpoledne došlo na Opavsku k vážné dopravní nehodě sanitního vozidla krajské záchranné služby. Lékařský tým rendez-vous v Hlučíně obdržel, krátce před půl třetí výzvu k zásahu do obce Píšť, a to k pacientovi s náhlými obtížemi interního charakteru. 


-tk, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE