Kostel svatého Jakuba Většího, Pomezí nad Ohří na Chebsku. Foto: archiv redakce #zpravyextra.cz / J.B.

Pomezí nad Ohří – Kostel svatého Jakuba Většího se o víkendu proměnil v koncertní sál. Účinkujícími se stali žáci Základní umělecké školy v Chebu, kteří vyrůstají přímo v obci Pomezí nad Ohří.

Věkové rozpětí mladých talentů se pohybovalo mezi šesti a dvaceti lety. Na flétnu se posluchačům představila třináctiletá Réka Šuba, která vystoupila sólově i s učitelkami Ivanou Fejfarovou a Zdeňkou Horskou. Dále Justýna Sládková, která se již rok učí hrát na španělskou kytaru. Nejmladší umělkyně, šestiletá Nóra Šuba se spolu s dalšími dvěma účinkujícími Klárou Horňákovou a Marií Kozákovou představila hrou na klavír.

Starosta obce Pomezí nad Ohří Radek Tlačil odměnil na závěr koncertu již zmiňovanou nejmladší účastnici, a to za reprezentaci obce na celostátní soutěži. „Věřím, že ocenění určitě ještě její lásku k hudbě znásobí,“ uvedl starosta obce.


ČTĚTE TAKÉ: Tradiční Andělské hody s právem a košt burčáku ve Veselí nad Moravou
Veselí nad Moravou – Město Veselí nad Moravou a Veselské kulturní centrum pořádalo v sobotu 29 září, již tradiční Andělské hody právem, které se konaly na náměstí Míru ve Veselí nad Moravou. 

Všichni vystupující byly samozřejmě také odměněni, a to sladkostmi a květinami. Dokonce i učitelky z chebské Základní umělecké školy Zdeňka Horská a Ivana Fejfarová. Koncert sklidil velký úspěch.

Adel,
(red.)

Komentáře