Sdílejte
Alarmující zjištění! Čtvrtina deváťáků v Orlové bere drogy (Ilustrační snímek) Zdroj: PIXABAY

ORLOVÁ / V uplynulých dnech byl prováděn v Orlové výzkum v rámci preventivního programu „Škola jako bezpečné prostředí“. Průzkum potvrdil varovné výsledky! Skoro 25 procent žáků devátých tříd v Orlové mělo pozitivní výsledky na drogy. „Naše původní odhady, že asi 30 procent žáků devátých tříd bude mít zkušenosti s drogami, se v podstatě potvrdily. Nečekali jsme ale, že takový počat žáků bude brát tvrdé drogy,“ řekl velitel Městské policie Orlová Roman Galia.

Testy na drogy prováděné na několika základních školách v Orlové prokázaly alarmující skutečnost. Téměř 25 procent žáků devátých tříd v Orlové mělo pozitivní výsledek na drogy.

Testy u žáků prokázaly přítomnost pervitinu, THC, opiátů i extáze, sdělil velitel Městské policie Orlová Roman Galia.

Na výzkumu se podíleli ředitelé základních škol v Orlové, Městská policie Orlová i Výzkumný ústav vodohospodářský.

„Nejdříve se testovala odpadní voda ze základních škol, ta byla odebraná přímo u paty budovy,“ vysvětluje Roman Galia. „Když výsledky prokázaly přítomnost drog, přistoupili jsme se svolením rodičů a za pomoci ředitelů škol k testování slin a dotazníkovému šetření žáků devátých tříd. Několik z nich přiznalo, že s drogami experimentovali.“

Cílem uskutečněného projektu bylo potvrdit nebo vyvrátit děsivá čísla, která vyplynula z dřívějších šetření a z výměny jehel v místním protidrogovém centru K-Centrum, a hlavně informovat rodiče o tom, že jejich děti mají vážný problém s drogami, který by se měl řešit.

„Na základě zjištěných výsledků budeme následně realizovat celou řadu dalších opatření, kterými hodláme tento neutěšený stav změnit,“ dodal na závěr Galia.

Komentáře