Ostravští letečtí záchranáři. Ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Ostrava – Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v neděli 28. května večer u vážného úrazu v Ostravě. Před půl osmou přijali operátoři záchranné služby tísňové volání z ostravské části Hrušov, kde došlo k pádu muže na in-line bruslích.

Na místo ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzhledem k charakteru události vzlétl také vrtulník LZS. Uvedl tiskový mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Devětačtyřicetiletý pacient měl při jízdě na in-line bruslích spadnout, přičemž se udeřil do hlavy, která nebyla chráněna přilbou. Po události zůstal ležet na zemi v bezvědomí. Zasahující lékař u něj při prvotním vyšetření zjistil život ohrožující poranění hlavy a mozku. Postiženému bylo nutno zajistit dýchací cesty a připojit jej k přístrojem řízené ventilaci.

„Záchranáři muže zajistili krčním límcem a uložili do vakuové matrace. Po podání léků a přípravě k transportu jej do ostravské Fakultní nemocnice šetrně přepravili letečtí záchranáři,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

Posádky záchranářů zasahovali během víkendu u řady nehod cyklistů, několika pádů na in-line bruslích, koloběžkách… do začínající letní sezóny proto vyzývají k opatrnosti při provozování rekreačních aktivit, dodržování pravidel bezpečnosti a používání ochranných pomůcek.

ČTĚTE TAKÉ: Záchranáře v Brně ohrožoval a napadal agresivní muž! Zasahovat museli muži zákona

Autor: Jiří Berec

Komentáře