Sdílejte
Vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Opavsko – V zatopeném lomu poblíž obce Hlubočec na Opavsku došlo v neděli 16. července, k vážné události. Muže ve věku pětapadesáti let, který se na vodní ploše topil, viděly přítomné děti. Dospělým svědkům se následně podařilo vytáhnout postiženého z vody. 

Na pomoc ihned vyjeli záchranáři z Opavy a na pomoc vzlétl rovněž tým leteckých záchranářů z Ostravy. Informoval o tom aktuálně server ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Podle hrubého odhadu se však i přesto zřejmě nalézal pod hladinou okolo deseti minut.

První pomoc začala muži poskytovat zdravotnice, která se na místě nalézala a zahájila srdeční masáž. V době příletu vrtulníku muž stále nejevil žádné známky života.

„Záchranáři pokračovali v resuscitaci, zahájili podávání léků a zajistili postiženému dýchací cesty, také jej připojili k umělé plicní ventilaci,“ sdělil Humpl.

STALO SE: Tragická nehoda cyklisty na Frýdecko-Místecku zaměstnala záchranáře

„U pacienta rovněž použili přístrojem prováděnou nepřímou srdeční masáž. Úsilím zachránců se podařilo obnovit pravidelný srdeční rytmus a muže posléze vzdušnou cestou přepravit do ostravské Fakultní nemocnice. V době předání zůstával jeho stav velmi vážný,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

PSALI JSME: Požár neobydleného domu v pražských Vršovicích zaměstnal hasiče

Autor:
Jiří Berec, redakce „ZE“

Komentáře