Sanitka RZP - Zdravotnické záchranné služby MS kraje, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Třinecko – V úterý 30. května odpoledne zasahovali záchranáři, profesionální hasiči i policisté u velmi vážné dopravní nehody na Třinecku. Střet kamionu a několika osobních vozidel byl pracovníkům zdravotnického operačního střediska nahlášen ve 14.30 hodin.

U nehody musel zasahovat také vrtulník Letecké záchranné služby

O tragické dopravní nehodě dnes informoval server ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že první informace na tísňové lince 155 hovořily o jedné zaklíněné osobě.

Operátoři z krajského operačního střediska Zdravotnické záchranné služby na místo okamžitě přesměrovali posádku rychlé zdravotnické pomoci s lékařem, která právě projížděla poblíž a vracela se z jiného zásahu. Záchranáři, tak byli u nehody během šesti minut od převzetí výzvy k zásahu. Pomoc nakonec poskytovaly tři pozemní týmy záchranářů a také letečtí záchranáři.

Posádky ošetřovaly celkem tři účastníky nehody.

Jednapadesátiletého muže vyprostili z automobilu svědkové nehody, kteří vzhledem k selhání jeho životních funkcí zahájili oživovací pokusy. Ve snaze o záchranu pak pokračovali profesionální záchranáři. Postiženému zajistili dýchací cesty a prováděli nepřímou srdeční masáž. Mnohočetná poranění, která pacient utrpěl, se však ukázala být jako neslučitelná se životem a zasahující lékař nakonec musel konstatovat smrt.

DRAMA: Dopravní policista za volantem služebního luxusního BMW i8 zkolaboval a havaroval

Žena ve věku čtyřiceti let byla zraněna středně těžce a týmy záchranné služby ji ošetřily se zraněními hrudníku a horní končetiny. Pětapadesátiletý muž utrpěl poranění hlavy a jeho stav svědčil pro otřes mozku.

„Oba pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni na chirurgickou ambulanci nemocnice v Třinci,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Vedle zdravotnické složky na místě nehody zasahovaly také jednotky hasičů a policisté.

Dle sdělení ŘSD, byla komunikace v místě nehody po dobu zásahu záchranných složek a vyšetřování zcela uzavřena. Dopravu policisté odkláněli.

Příčiny této nehody, která si vyžádala zranění osob a lidský život, nyní vyšetřují policisté.

PSALI JSME: Tropické teploty přinesly vlnu kolapsů. Záchranáři měli opět plné ruce práce

Autoři: Jiří Berec,
Franišek Bém,
krajská redakce

 

Komentáře