Sdílejte
Požár kuchyně v Ostravě-Porubě se zraněným uživatelem a evakuací 13 osob. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Ostrava/Poruba – Několik hasičských jednotek a posádek záchranné služby zasahovalo v neděli 2. července u požáru bytu v panelovém domě v Ostravě – Porubě. Hasiči museli z domu evakuovat 13 nájemníků. Čtyři lidé skončili v péči záchranářů. Majitel bytu utrpěl při požáru mnohočetné popáleniny.

Operačnímu středisku Zdravotnické záchranné služby byly nahlášeny tři postižené osoby a na místo události vyjely týmy rendez-vous a rychlé zdravotnické pomoci.

PSALI JSME: Požár garáže ve Zlíně zaměstnal hasiče. Za požárem stála nedbalost majitele

K události se vyjádřil krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že ošetřen musel být majitel bytu s vážnými popáleninami v oblasti hlavy, hrudníku a horní končetiny. Záchranáři mu poskytli nezbytnou přednemocniční neodkladnou péči a pacienta transportovali do popáleninového centra Fakultní nemocnice v Ostravě.

„Týmy záchranářů se musely rovněž postarat o dvě ženy, a to ve věku 64 a 34 let. Jejich postižení se jevilo jako středně závažné. S dechovými obtížemi byly následně přepraveny rovněž do FN Ostrava,“ upřesnil Humpl.

Zdravotníci dále vyšetřily tři osoby, které se nacházely v domě, kde hořelo.

Ostatní nájemníci domu nejevily žádné známky postižení, jejich transport do zdravotnického zařízení nebyl zapotřebí a lékařka je proto ponechala na místě události.

K požáru ostravského bytu se vyjádřil také tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že u požáru kuchyně v bytě 2+1, který si vyžádal zranění – popálení uživatele bytu na rukou – a následnou evakuaci 13 osob byla předběžná škoda odhadována na 100 tisíc korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru ve třetím patře (4.NP) informováno v neděli půl hodiny po nedělním poledni.

„Do Opavské ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru ze stanic v Porubě a Zábřehu, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Pustkovec,“ sdělil Kůdela.

Už při jejich příjezdu hořelo v celé kuchyni bytu 2+1 ve třetím patře, která byla i přes rychlý zásah hasičů zničená.

DOPORUČUJEME: Litvínovský nábytek Kolina byl oceněn certifikátem „Prověřená společnost 2017“

„Oheň uhasili za 20 minut. Kouř se dostal i na chodbu, hasiči jej odvětrávali pomocí přetlakového ventilátoru. Rovněž z domu evakuovali 13 osob, které čekaly venku na vyvětrání celého vchodu, pak se mohly vrátit domů,“ doplnil k požáru mluvčí hasičů.

Autor: Jiří Berec

Komentáře