Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv Události112.cz / J.B. (2015)

J. Hradec – Podezřelý muž přinejmenším v průběhu roku 2015 a 2016 na různých místech v obcích  na Jindřichohradecku prodával drogu pervitin v množství desítek gramů za celkovou částku nejméně 26 000 korun.

O případu dnes informovala policejní mluvčí Hana Millerová s tím, že přinejmenším od září 2016 do konce měsíce dubna 2017 na různých místech v J. Hradci a obci na Jindřichohradecku  poskytl zdarma drogu pervitin nejméně v 15 případech v celkovém množství do deseti gramů. Poté měl v měsíci červenci v bytě v obci na Jindřichohradecku nejméně ve třech případech prodat  drogu pervitin poškozenému, kterému dal zdarma 1 tabletu drogy extáze a k tomu mu nabízel drogu LSD, kterou  poškozený odmítl. Tyto drogy měl podezřelý  poskytnout  i dalším dosud neustanoveným osobám.


ZAUJALO NÁS: Hlavnímu „ruskému hackerovi“, kterého zadrželi v Česku, ukradli Mercedes


Jindřichohradečtí kriminalisté trestnou činnost podezřelého muže precizně zadokumentovali.

Policejní komisař vypracoval usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, které si dne 20. února podezřelý muž převzal. Trestní stíhání již obviněného muže probíhá na svobodě,“ doplnila mluvčí policie.

V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

-pip., (red.)

Komentáře