Policie ČR, ilustrační foto. Autor: Policie ČR, archiv

Havlíčkův Brod – Policisté dopadli řidiče, který na výzvu nezastavil a místo toho se snažil ujet! Muž nevlastní řidičské oprávnění, byl pod vlivem alkoholu i drog. Podezřelý, je ze spáchání trestného činu a řady přestupků. Případ policisté nyní prověřují. Informovala o tom redakci serveru ZprávyExtra.cz krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ve čtvrtek 29. března chtěli policisté kolem šesté hodiny večer zastavit a zkontrolovat v Havlíčkově Brodě vozidlo VW Golf, které jelo po ulici U Cihláře. Řidič ale na výzvu k zastavení nereagoval a místo toho začal ujíždět ve směru na Radostín. Policisté za ním okamžitě vyjeli a dávali mu opakované výzvy k zastavení.

Řidič pokračoval dál rychlou jízdou a ze silnice odbočil ve směru na Okrouhlici. Jel nebezpečně a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V obci Okrouhlice řidič při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, vyjel na přilehlé parkoviště a dále mimo komunikaci, kde s vozidlem narazil do oplocení a dopravní značky. Ke zranění osob nedošlo. Po dopravní nehodě z místa řidič okamžitě utekl. Na útěk se dala i jeho spolujedoucí,“ uvedla Kroutilová.

Sedmadvacetiletou ženu policisté dostihli a zajistili, byla pod vlivem alkoholu i drog.

Po muži policisté začali ihned pátrat a na místo byl přivolán také policejní psovod. Řidič od dopravní nehody utekl směrem k obci Olešnice. Po stopě podezřelého muže se okamžitě vydal policejní psovod se služebním psem, který řidiče v krátké době nalezl schovaného v keřích u železniční trati u obce Babice.

Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,45 promile alkoholu.

Také opakované zkoušky byly u něho pozitivní s hodnotou kolem jedné a půl promile alkoholu. Pozitivní byl u muže také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který vykázal přítomnost amfetaminu. Dále se muž podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže z Havlíčkobrodska, který nevlastní a nikdy ani nevlastnil řidičské oprávnění. Policisté provedli také kontrolu vozidla.

Automobil VW Golf je v evidenci motorových vozidel veden jako zaniklý a vyřazený z provozu. Registrační značka na vozidle nebyla umístěna. Policisté místo dopravní nehody ohledali, zadokumentovali a provedli šetření,“ upřesnila mluvčí policie.

Škoda, která při ní vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než deset tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dále je dvaatřicetiletý muž podezřelý ze spáchání řady přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří,“ doplnila k případu policejní mluvčí.

Žena, která s ním ve vozidle jela, je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, i ten policisté dále prošetřují.


ČTĚTE TAKÉ: Česká republika vydala údajného ruského hackera Nikulina do USA


-sim, (red)

Komentáře