Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Jihlava – Na osmačtyřicetiletého muže z Jihlavy, byl vydán soudem příkaz do dodání výkonu trestu. Jihlavští policisté muže zadrželi na jedné z místních autobusových zastávek. Po nezbytných úkonech muže převezli do vazební věznice. Informoval o tom dnes policejní mluvčí David Linhart.

V sobotu 2. prosince okolo půl sedmé večer prováděli jihlavští policisté během své služby běžnou hlídkovou činnost, při které si na ulici Vrchlického, na autobusové zastávce městské hromadné dopravy, na základě výborné místní a osobní znalosti, všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Z tohoto důvodu policisté po osobě požadovali prokázání totožnosti a následně ji provedenou lustrací ztotožnili jako osmačtyřicetiletého muže z Jihlavy.


TÉMA DNE: V Pelhřimově se samovolně rozjel policejní Transporter, smetl jiná auta i sloup veřejného osvětlení


„Jelikož se následnou lustrací v dostupných policejních evidencích skutečně potvrdilo, že se jedná o osobu, na kterou byl okresním soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, tak policisté muže omezili na osobní svobodě a po provedení nezbytných úkonů ho eskortovali do vazební věznice v Brně, kde jej téhož dne, ve večerních hodinách předali pracovníkům vězeňské služby,“ doplnil k události mluvčí policie.

-jb

Komentáře