Na sídlišti Máj v Českých Budějovicích shořela dvě auta. Foto: HZS Jihočeského kraje

České Budějovice – Krátce před polednem, v pondělí 8. října přijali hasiči na tísňovou linku 112 oznámení o požáru osobního auta na parkovišti v ulici Ant. Barcala v Českých Budějovicích. Informovala o tom aktuálně tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

K požáru vyjely v 11:43 hodin osádky rychlého zásahového automobilu a cisterny profesionálních hasičů z českobudějovické stanice. Ještě před jejich příjezdem se požár vozu značky VW Golf pokusila uhasit majitelka pomocí přenosného hasicího přístroje. Bezúspěšně. Požár se velmi rychle rozhořel a navíc rozšířil na vedle zaparkovanou Škodu Felicii.

Zasahující hasiči nasadili na likvidaci požáru vysokotlaký proud. Tím se jim podařilo požár během několika minut dostat pod kontrolu a krátce po 12. hodině zcela uhasit,“ upřesnila Vendula Matějů.


ČTĚTE TAKÉ: U vodní nádrže Šance mezi obcemi Ostravice a Bílá havarovalo několik vozidel
Profesionální hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři museli zasahovat v pondělí 8. října u vážné dopravní nehody několika vozidel na Frýdecko-Místecku. K nehodě došlo nedaleko vodní nádrže Šance mezi obcemi Ostravice a Bílá. 

Vyšetřovatel krajských hasičů stanovil výši vzniklé škody na obou vozech na 20 000,–. Příčinou vzniku požáru byla technická závada,“ doplnila k události mluvčí hasičů.

-sim, (red.)

Komentáře