Opilec u kontejneru. Foto: MP Plzeň

Plzeň – V prvním případě se jednalo o cizince. Klečel na Americké, vedle lavičky, v jím rozbité láhvi od piva a byl pomočený. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost 2,09 promile alkoholu v dechu. Druhou osobou byl sedmatřicetiletý Plzeňan. Ten si ustlal u vstupních dveří do bytovky v ulici Pod Vrchem.

Vzhledem ke své opilosti nezvládal dostatečně chůzi po svých a opakovaně padal, proto hrozilo, že by si mohl případným pádem způsobit nějaké zranění. Pro třetího opilého muže si hlídka pro převoz podnapilých osob musela dojet do Pražské ulice. Hlídka z obvodní služebny Městské policie Plzeň – střed si ho všimla během pochůzky.

Nohy muže dostatečně neunesly, když se pokusil vstát ze země, podlomily se mu a on znovu spadl na zem. Noc ze soboty na neděli poté strávil na protialkoholní záchytce ještě cizinec, kterého hlídka našla klečet na konečné stanici tramvajové linky ve Skvrňanech.

Kvůli silné opilosti neustále padal. Jelikož neměl žádné doklady, byl strážníky předveden k jejímu zjištění následující den na policejní oddělení, zde vyšlo najevo, že čtyřiačtyřicetiletému muži původem z Ukrajiny skončila platnost povolení k pobytu v České republice.

-tr

Komentáře