Záchranná služba, MS Kraje ilustrační foto. Autor: ZZS MsK (archiv web)

Opavsko – Ve středu 6. června v podvečer, byla posádky záchranné služby volány k vážné dopravní nehodě na Opavsku. V půl šesté převzali pracovníci krajského operačního střediska tísňovou výzvu z obce Budišov nad Budišovkou s tím, že automobil srazil na ulici dítě. Operátoři vyhodnotili poranění jako závažné, na pomoc proto vyslali nejbližší tým rychlé lékařské pomoci a vrtulník letecké záchranné služby. Redakci serveru ZprávyExtra.cz o tom informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Pětiletý chlapec byl v ohrožení života, při střetu s vozidlem utrpěl vícečetná těžká poranění.

Vzhledem k jejich charakteru museli zasahující lékaři zajistit jeho dýchací cesty intubací a dítě připojit k přístroji zajišťujícímu plicní ventilaci. Pacient byl zafixován krčním límcem, uložen do vakuové matrace a po podání léků následně vrtulníkem přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ uvedl Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Dvě vážné nehody na Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranné složky
Týmy záchranářů moravskoslezské záchranky zasahovaly během úterního dopoledne 5. června, hned u dvou vážných nehod na Frýdecko-Místecku, které se odehrály v průběhu necelých dvou hodin. 

V souvislosti s nehodou zasahovala také interventka krajské záchranné služby, která poskytovala jedné osobě první psychickou pomoc,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

Okolnosti této nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.) 

BEZ KOMENTÁŘE