PLZEŇ / Jeden lidský život 51letého muže si ve středu 25. února v ranních hodinách vyžádal požár domu v Plzni – Lobzích. V jednom z bytů v Revoluční ulici začaly hořet matrace, ze kterých se valil hustý toxický kouř. Uvnitř bytu se nacházel 51letý muž, který požár po více než hodinové snaze hasičů a záchranářů o oživení nepřežil.

Dům v Revoluční ulici byl samovolně evakuován, evakuace domu proběhla před příjezdem hasičských jednotek.

„Hasiči vnikli do bytu, který byl zcela zaplněn toxickými zplodinami hoření. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Požár molitanových lůžek v obývací části bytu uhasili jedním C proudem. V kuchyni nalezli osobu v bezvědomí. Vynesli ji z bytu a započali v oživování. Po příjezdu ZZS v resuscitaci nadále pokračovali zdravotníci, hasiči jim asistovali. Muž neštěstí přes veškerou snahu hasičů a záchranářů nepřežil“, sdělila mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

Oheň a černý toxický kouř napáchal na bytě a jeho vybavení škody předběžně za 500 tisíc korun. Ostatní byty v domě v Revoluční ulici nebyly požárem ani kouřem poničeny, díky rychlému zásahu hasičů spodní byty neponičila ani hasební voda.

Příčina vzniku požáru v domě v Revoluční ulici je doposud v šetření Policie ČR.

Komentáře