Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Praha – Policisté v hlavním městě intenzivně pátrají po pohřešované seniorce. Do podvečerní 18. hodiny, 12. listopadu se NEPODAŘILO policistům seniorku nalézt. Žena se ztratila svému muži v pražském metru. 

MATĚJOVSKÁ OLGA

(pohřešovaná žena)

Datum narození 29.3.1934

Pátrání vyhlášeno 12.11.2017

Bydliště – okres PRAHA II

Nebezpečný NE

Ozbrojen NE

Nakažlivá nemoc NE

Státní příslušnost Česká republika (CZ)

Výška 155 až 165 cm

Zdánlivé stáří 70 až 75 let

Popis osoby:

  • POSTAVA střední
  • BARVA VLASŮ šedé

O pátrací relaci informoval aktuálně redakci serveru ZprávyExtra.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že dnes, již v dopoledních hodinách prosili policisté širokou veřejnost a media o pomoc, při pátrání po pohřešované třiaosmdesátileté seniorce. Jelikož tu se zatím nepodařilo vypátrat, prosí opětovně o veřejnost pomoc.

Jednoznačně respektujeme skutečnost, že se blíží další chladná noc, kterou by seniorka měla strávit s největší pravděpodobností někde venku.

„S ohledem na tuto skutečnost si plně uvědomujeme, že by za těchto podmínek mohlo jít pohřešované možná dokonce i o život.
Kriminalisté do této doby provedli k vypátrání ženy veškerá dostupná opatření, která ale do této doby neměla pozitivní výsledek,“ doplnil policejní mluvčí.

Informace k pátrací relaci jsou aktualizovány Policii ČR, k 18.20 hodině večerní, 12. listopadu. budete -li mít jakékoliv informace, které by pomohli k vypátrání pohřešované seniorky, prosíme kontaktujte nejbližší policejní služebnu nebo volejte na bezplatnou tel. linku tísňového volání Policie ČR 158. Děkujeme za pomoc.

-tr

AKTUALIZACE

 

Neustále probíhá pátrání po pohřešované. Aktuálně proběhla rozsáhlá pátrací akce v oboře Hvězda. Do té byli nasazeni policisté speciální pořádkové jednotky, policisté jízdní policie na koních a služební kynologie, tedy psovodi. Nápomocen při pátrání byl také policejní vrtulník s termovizí. Ten krom Hvězdy propátral také oblast Divoké šárky, Vidoule a pole v oblasti Řeporyjí. Do těchto vyjmenovaných lokalit se postupně přesouvají i pěší hlídky, které aktuálně pátrají po pohřešované v lesoparku Vidoule.

Pátračům druhého policejního obvodu se v rámci prošetřování podařilo vyhodnotit hodiny záběrů bezpečnostních kamer metra. Díky tomu nyní disponují fotografiemi pohřešované, kterou tyto kamery naposledy zachytily ve stanici metra Petřiny. Dalším pošetřováním a prověřováním tito kriminalisté zjistili, že se třiaosmdesátiletá žena po vystoupení z metra pohybovala u OD Billa v ulici Na Petřinách. To je zatím poslední zjištěný pohyb pohřešované ženy.

Proto nyní prosíme o pomoc a spolupráci při pátrání obyvatele především lokalit Petřiny a dalších přilehlých.

Komentáře