Požár na Písecku má tragické následky, uvnitř chaty bylo mrtvé dítě. Foto: HZS Jihočeského kraje

Písecko – Mrtvé dítě bylo nalezeno, při požáru chaty v zahrádkářské kolonii v obci Semice na Písecku. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranářského systému. Tragickou události, se již zabývají kriminalisté.

V chatě byl v době požáru senior a dítě. Muž stačil před plameny uniknout a byl s popáleninami převezen záchrannou službou nemocnice. Dítě bohužel na místě zemřelo.

K požáru se vyjádřila tisková mluvčí jihočeských krajských hasičů Vendula Matějů, s tím, že když k chatě v zahrádkářské kolonii přijeli 14. září v ranních hodinách písečtí profesionální hasiči, hořela plamenným hořením. Jednotka ihned zahájila hašení a přibližně po čtvrt hodině dostala požár pod kontrolu.

Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 9:30 hodin.

Mezitím si velitel zásahu na místo vyžádal členy posttraumatického týmu hasičů Jihočeského kraje pro starší paní, u které se velmi výrazně zhoršil její psychický stav,“ doplnila mluvčí hasičů.


ČTĚTE TAKÉ: Dvouletá holčička se sklouzla mamince z dohledu, k jejich shledání napomohli brněnští strážníci
Dvouletá holčička, která se bezradně rozhlížela kolem sebe, neunikla ve čtvrtek dopoledne pozornosti strážníků kontrolujících brněnskou Masarykovu ulici. Když k ní přišli, aby zjistili, kde má rodiče, žádnou srozumitelnou odpověď od ní nedostali. Muži zákona se okamžitě pustili do pátrací akce.

Policejní technik prováděl ohledání místa, zajistil stopy a vyšetřovatelé dále prošetřují veškeré okolnosti a možné příčiny této tragické události,“ sdělila k události policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Starší ženě, která v době požáru v chatě nebyla, poskytovali psychologickou pomoc zdravotničtí a hasičští interventi i policejní psycholog,“ upřesnila mluvčí policie.

-jb, (red.)

Komentáře