Martin Veselovský. Foto: © Foto: Facebook / Martin Veselovský

Praha – Martin Veselovský, bývalý moderátor České televize (ČT) a jedna z osobností projektu DVTV, na facebookovém profilu Proti Proudu promluvil o okolnostech, které ho vedly k tomu, aby společně s Danielou Drtinovou odešel z dané televize.

Na poradách generální ředitel otevřeně říkal, že chodí za politiky a ptá se, zda jsou v pohodě někteří moderátoři ve zpravodajství,“ uvedl Veselovský jeden z příkladů. Ve videu zazněl také jeho komentář k tomu, jak se řešila situace s financováním DVTV, po vypršení smlouvy s nakladatelstvím Zdeňka Bakaly.

Zajímá vás proč vlastně Martin Veselovský a Daniela Drtinová odešli z České Televize?

Zde je celé vysvětlení přímo od Martina. Co si o jeho kroku myslíte?

Zveřejnil(a) Proti Proudu dne Pondělí 29. říjen 2018

Podle portálu Parlamentní listy, které o této události píší, Veselovský nevnímá svou práci v médiích jako plnohodnotnou kariéru, jelikož se odehrávala spontánně. „Já jsem mít peníze vyměnil za nemít peníze,“ uvedl bývalý moderátor k otázce ohledně svého angažmá na DVTV. Veselovský dále tvrdí, že v politice se ocitl shodou okolností v devadesátých letech a musel se naučit, jak být konfrontační.

Portál uvádí, že Veselovský odešel z pořadu Události, komentáře na ČT24 na základě podezření, že byla tato média politicky ovlivňována. „Těch podezření tam bylo dost,“ uvedl moderátor. K tehdejší situaci pak ještě dodal následující: „Na poradách generální ředitel otevřeně říkal, že chodí za politiky a ptá se, zda jsou v pohodě někteří moderátoři ve zpravodajství.“ Podle Veselovského vedení dokonce dalo hejtmanům k vyplnění hodnocení práce České televize.

ČTĚTE TAKÉ

Dále Veselovský hovořil o financování svého současného projektu DVTV, který si založil spolu s vlastním týmem. Prozradil, že za rok jim vyprší smlouva o financování, kterou zajišťovalo vydavatelství Economia, které vlastní Zdeněk Bakala. Podle Veselovského se na reklamu nelze spoléhat z dlouhodobého hlediska. Stejně tak i možnost monetizace politických rozhovorů přes kanál Youtube je jen málo pravděpodobná. Za vhodnou variantu Martin Veselovský pokládá tzv. crowdfunding. V rozhovoru zmínil i to, že další změnu povolání zatím nezvažuje.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE