CC BY-SA 2.5 / Petr Novák, Wikipedia / Czech actor, director and politician Tomáš Töpfer and anti-nazi demonstration

Praha – Divadelní režisér a politik Tomáš Töpfer představil svůj scénář rozvoje migrační krize v Evropě. Ředitel divadla dal rozhovor pro Český rozhlas a svěřil se s obavami, že migrační krizi zastavit nelze.

V rozhovoru pro Český rozhlas Plus ředitel divadla na Vinohradech, režisér a v minulosti mimo jiné i senátor, Tomáš Töpfer, promluvil o historickém jevu migrace.

Já myslím, že žijeme v soumraku této civilizace a že bychom si to měli hodně rychle užít, protože tu vlnu, historicky, to stěhování národů, které bylo v každém miléniu, prostě administrativně zastavit nelze,“ varuje Töpfer.

Podle něj důvod je jednoduchý. „Protože my teď žijeme na území, kde je voda, kde je prosperita, kde je civilizace. A ti migranti ji chtějí taky. Oni si ji sice nevybudovali, ale chtějí v ní žít. A přijdou a bude jich čím dál víc a ovládnou to. Vezměte si jenom tu populační křivku, na českou ženu je průměrně asi 1,4 dítěte. A vezměte si tu muslimskou ženu nebo i jiné,“ vypočítával v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.

SOUVISEJÍCÍ

Migranti tak podle něj brzy převýší místní obyvatele.

SLEDUJTE NÁŠ ZPRAVODAJSKÝ SPECIÁL UPRCHLICKÁ KRIZE….“

A já si říkám, užijme si to ještě rychle, naše generace, ještě možná generace našich dětí, protože pak to bude a bylo to tak ve starém Římě a za Vizigóty,“ uvedl Töpfer.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře