Letadlo Boeing - Air China CARGO. Ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / Pixabay License

Praha – Portál ČT24 informoval o tom, že celníci v Praze zadrželi celkem tři tuny látky určené k výrobě drog, a to ve dvou zásilkách v letadlech, která letěla z Číny. Oficiálně měla být daná látka označena jako celulóza, ale skutečnost byla jiná. Prohlídka odhalila, že šlo o látku, která se používá k výrobě amfetaminů, například drogy speed.

Dle portálu by se mělo jednat o látku s názvem methyl-glycidát. Přitom z množství, které celníci zadrželi, by bylo možné vyrobit drogy v hodnotě až miliarda korun. Tento nález (2 x 1,5 tuny daného materiálu) celníci označili za rekordní. Navíc tento typ chemikálie zadrželi vůbec poprvé. K incidentu mělo dojít v prosinci.

V balících se nacházela bílá sypká látka. Zatím jsme žádný takový případ nezaznamenali, je to novinka,“ uvedla Ivana Kurková, mluvčí pražského celního úřadu.

Josef Vachtlt, ředitel pražského celního úřadu, prohlásil, že Česká republika zřejmě nebyla cílovou zemí překupníků daných látek. Případ v současné době vyšetřuje policie.

Očekáváme, že cílovou zemí jsme nebyli. A když, tak určitě ne v plném rozsahu. Prodávající byla nepochybně čínská právnická osoba a kupující subjekt byl registrován v České republice,“ dodal.

ČTĚTE TAKÉ

V závěru portál poznamenává, že zásilky podobného typu úřady nakonec zlikvidují.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře