Při požáru bytu v obci Srby hasiči zachránili pět osob. Foto: HZS Středočeského kraje

Kladensko – V pátek 22. prosince, krátce po půl desáté dopoledne vyjížděli profesionální hasiči k nahlášenému požáru bytu, v bytovém domě v obci Srby na Kladensku. Spolu s profesionálními hasiči na místo zamířili také jejich kolegové z řad dobrovolných hasičů. Vedle hasičů se na místo události sjeli také záchranáři a policisté. Z Hořícího domu hasiči zachránili pět lidí.

O požáru dnes informoval Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje s tím, že již během jízdy prvních hasičských jednotek k zásahu, volalo na tísňovou linku více oznamovatelů, kteří uvedli, že dům je plný kouře a oni se nemohou dostat z prvního patra dolů a následně ven!


ČTĚTE TAKÉ: U Tisovce museli hasiči vyprostit zaklíněnou osobu ze zdemolovaného vozidla, střetly se zde dva automobily


Hasiči se po příjezdu na místo prvotně zaměřili na záchranu osob z horního patra, kdy za pomoci nastavovacího žebříku, byla provedena jejich evakuace. Současně s ní byl prováděn i hasební zásah pomocí dvou útočných C proudů a vysokotlaku,“ upřesnil Svoboda.

Požár se hasičům podařilo poměrně rychle lokalizovat, poté následovalo dohašování skrytých ohnisek a odvětrání celé budovy pomocí přetlakové ventilace. Zdravotnická záchranná služba na místě prohlédla evakuované lidi, přičemž dle vyjádření lékaře nebyl nutný transport do nemocnice.

g suite cleverity.czŠkoda vzniklá požárem byla vyčíslena na dva miliony korun, příčinou vzniku požáru, byla hra dětí s otevřeným ohněm,“ doplnil k dramatické události Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje.

-jb, sim

BEZ KOMENTÁŘE