Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2016)

Sokolov – Kriminalisté na Sokolovsku si posvítili na velmi „vypečenou dvojici. 40letá žena a 41letý muž ze Sokolovska, oba policisté obvinili ze spáchání přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muže, navíc obvinili i ze spáchání zločinu Vydírání. Informovala o tom dne karlovarská krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Obviněný muž měl v období od ledna do prosince 2016 na různých místech v Bukovanech a v Novém Sedle prodat nebo nabídnout téměř ve stovce případech drogu pervitin. Prodejem drogy si měl přijít na částku kolem 100 tisíc korun. V několika případech měl dokonce nutit jednoho ze svědků, aby stáhl svou výpověď na policii v jiném případu.


KRIMI ZPRÁVY: Senior(82) za volantem smetl v Olomouci na přechodu 11letou dívenku, ta skončila v nemocnici


Obviněná žena měla v období od června do září 2016 v Bukovanech prodat nejméně ve 22 případech drogu pervitin.

„Kriminalisté ve středu dne 6. prosince oba zadrželi.  Po zahájení trestního stíhání a provedení potřebných procesních úkonů byli propuštěni ze zadržení a budou stíháni na svobodě,“ upřesnila mluvčí policie Kateřina Krejčí.

„V případě prokázání viny může být obviněná u soudu potrestána odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem,“ doplnila k případu mluvčí policie a upřesnila, že  obviněný muž může být za zločin Vydírání potrestán odnětím svobody na dvě léta až osm let.

-jb

Komentáře