Varnsdorf — Před několika dny se na webu střední a Vyšší odborné školy objevilo video,   které láká školáky netradičním způsobem, rapem. Ředitel na videu nebyl sám, přizval si k sobě kolegu a kolegyni. 

Ředitel školy Ing. Bc. Petr Jakubec chtěl pravděpodobně videem přilákat školáky vystupující ze základní školy na chystající se den otevřených dveří. Ve videu rapuje v tílku a s rýmy, které pějí ódu na jeho školu. O vedlejší postavy se postarali sociální pracovník Jaroslav “Jay G” Grundza a pedagožka Kateřina “CuteKatty” Kovářová. Smyslem bylo přiblížení se potencionálním zájemcům o studium.

Video na oficiálním webu nyní už nelze najít, vymazáno bylo hned po několika hodinách. Ovšem mezitím bylo staženo a veřejně vloženo na známý celosvětový portál www.youtube.com. “ Viděli jsme ho uplně všichni, celá škola si o tom myslí své. ” Řekla dívka s úsměvným podtónem, jedna z navštěvujících školu ve Varnsdorfu. “Rozhodně se chtěl náš pan ředitel přiblížit vrstevníkům a zaujmout je, myslím že se mu to i povedlo, i když ne ve směru, v jakém bylo původně myšleno. “ dodala studentka Bezpečnostně právní činnosti.

Není to ale poprvé, co ředitel Jakubec zaujmul veřejnost.

“Nedávno díky nespokojenosti žáků a údajné šikaně učitelů kolovalo po škole, že sepisují petici pro změnu vedení.” Prozradila tamní studentka. “Díky tomu máme teď ve škole inspekci.” Ze školy odešlo i několik kantorů, kteří podle studentů za něco stáli. “ Odešli ti, co to s námi mysleli dobře a dokazáli něco naučit, máme teď i delší školu, se změnami spokojeni vůbec nejsme. “ Potvrzuje další ze studentů.

Škola však není po celém kraji známa jen díky aktuálnímu videu, které podle široké veřejnosti bylo přešlapem. Disponuje bohatou nabídkou oborů a má za sebou dlouho historii úspěchů. Den otevřených dveří byl naplánovaný na tento pátek 24.11. a na 19.01.2018, kdy vedení v čele s Ing. Bc. Petrem Jakubcem zjistí, jak moc bylo výstřední video působivé a účelné.

Autorka: Iwi Patkaniowa

redaktorka, reportérka, fotografka

ZprávyExtra

BEZ KOMENTÁŘE