Požár v průmyslovém objektu v Prostějově. Autor: HZS Olomouckého kraje

Prostějov – Hasičské jednotky, zdravotníky ze záchranné služby i několik policejních hlídek zaměstnává mohutný požár v průmyslovém areálu v Prostějově. Hasičům byl aktuálně vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. 

O požáru informoval krajský mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák s tím, že hned devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje u rozsáhlého požáru průmyslového objektu v Prostějově na ulici Olomoucká. Prvotní informace o valícím se kouři z budovy přijala linka tísňové pomoci krátce před půl sedmou ranní v neděli 28. ledna.

Objekt je dřevostavba a snaha o jeho záchranu je velmi složitá, hasiči pracují na více úsecích a převážně v dýchací technice.

Doprava vody k požářišti je řešena kyvadlově dostatečným množstvím cisternových vozidel. Při hasební činnosti již několikrát zasahující využili i speciální hasicí zařízení COBRA. V tuto chvíli i z důvodu bezpečnosti pro desítky hasičů v činnosti přecházíme k hasebním pracím pomocí výškové techniky, zásahu zvenčí mimo objekt,“ uvedl mluvčí hasičů a upřesnil, že vše se naštěstí obešlo bez zranění.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, škoda po požáru přesáhne částku 5 mil. korun.


ČTĚTE TAKÉ:  Technická závada způsobila požár vozidla na Náchodsku


OBRAZEM:  Ze sociální sítě Facebook.com. Olomoučtí, krajští hasiči – aktuálně k požáru v Prostějově.

-jb, (red.)

Komentáře