Sdílejte
Zápas Slávia Praha - Villarreal. Foto: Iwi Patkaniowá

Praha — SK Slavia Praha v rámci utkání 4. kola základní skupiny Evropské ligy s Villarrealem oslavila ve čtvrtek 2. listopadu 125. výročí od založení klubu.  Pojmenování tribuny a chodník slávy,  to byly hlavní body slavnostního programu.

Slavia, která byla založena 2. listopadu roku 1892, ve čtvrtek oslavila své 125. výročí. Pro fanoušky i širokou veřejnost si v rámci toho připravila program. Ten započal v moment kdy před hlavním vchodem do stadionu byly nově odhaleny pamětní desky na chodníku slávy tří legend, bývalých slavistických figurantů, trenéra Františka Cipra, útočníka Pavla Kuky a obránce Jana Lávy.

Další bod programu přinesl i předzápasový okamžik, při kterém vedení v čele s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem pojmenovalo východní tribunu po legendárnímu Františku Pláničkovi, jednomu z nejlepších světových fotbalových brankářů a bývalému reprezentantovi Československa.

Začátek utkání byl naplánovaný na 19.00, kdy hvizd píšťalky hlavního skotckého rozhodčího Maddena odstartoval zápas 4. kola základní skupiny Evropské ligy, ve kterém Pražané hostili španělský Villarreal. V duchu doprovodného programu fanoušci vytvořili choreo,  ve kterém byla na jedné z tribun velká “125”.  Tím se nadšená atmosféra ještě více podpořila.

Španělský Villarreal.  Jedno z nejlepších mužstev v evropské lize ukázalo svou kvalitu. Silnou kombinacípřehrávali Slavii, presingem získávali míč rychle zpět a domácí se tak k ničemu vyloženému nedostali. Po krásné akci dal hostující Bacca v první čtvrthodině gól, o pár minut později promarnil svou šanci dát druhý.  A tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

V 57. minutě mohlo být rozhodnuto podruhé,  kdy Fornals dostal nádherný přízemní pas, na kterého vzývala už jen zcela odkrytá branka. Branku však trestuhodně minul. Okolo 60. minuty jako by ze Slavie opadl strach a zatlačili soupeře až před jejich pokutové území. Velmi dobře kombinovali, nebáli se hrát a dostávali se do šancí. Kdyby v tento čas přišel gól, mohli sešívaní pomýšlet na možnou výhru. Nicméně jak to ve fotbale chodí, Slavie vrhla vše do útoku a z breaku si nešťastně srazil míč do vlastní sítě Deli.

Domácí dřeli, nevzdávali se, ale bohužel to na výhru nestačilo. Zápas skončil 0:2 pro Villarreal, i tak však bíločervení mohli z trávníku odejít se vztyčenými hlavami.