Při požáru domu v Českém Brodě byl vyhlášen druhý stupeň poplachu...Autor: HZS Středočeského kraje

Český Brod – Druhý stupeň požárního poplachu a zásah profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů si vyžádal požár rodinného domu v Českém Brodě na Kolínsku. K požáru došlo, Ve čtvrtek 1. února, krátce před půl šestou večer. Informoval o tom Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje.

První jednotka hasičů byla na místě už za dvě minuty od ohlášení požáru.

Velitel zásahu následně provedeným průzkumem zjistil, že požár zasáhl celé přízemí rodinného domu, který se nachází v řadové zástavbě a bezprostředně tak hrozí rozšíření ohně na sousední domy. Následně byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a k události zamířily ještě jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Rostoklaty, Kounice a Pečky.

Hasičům v dýchací technice se podařilo plamenné hoření požáru dostat pod kontrolu pomocí čtyř C proudů a vysokotlaku, přičemž dva proudy byly nasazeny na ochranu okolních objektů. Současně s hasebním zásahem byla nasazena přetlaková ventilace. Majiteli domu se stihl včas dostat ven ještě před příjezdem hasičů, bylo však nutné poskytnout mu posttraumatic­kou péči,“ upřesnil Svoboda.

Hasiči následně zkontrolovali celé požářiště termokamerou a postupně dohasili objevená skrytá ohniska v mezistropním prostoru. Při závěrečné prohlídce byl v domě nalezen mrtvý pes. Do pátečních ranních hodin zajišťovala kontrolu požářiště dobrovolná jednotka Poříčany. V době zásahu držely pohotovost na stanicích profesionálních hasičů jednotky SDH Kostelec nad Černými Lesy a Říčany.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které bude pokračovat v následujících dnech. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 1,5 milionu korun,“ doplnil k požáru Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje a upřesnil, že v časným zásahem a nasazením potřebného počtu sil se hasičům podařilo uchránit majetek za deset milionů.


PSALI JSME: V pražských Stodůlkách hořela dvě vozidla, zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči


-sim

Komentáře