Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2016)

Benešovsko – Odnesli si odsud cigarety a peníze na hotovosti a celkem tak způsobili škodu za bezmála 27 tisíc korun. Pokud budou dopadeni a odsouzeni, hrozí jim za krádež až 2 roky za mřížemi. 

O případu dnes informovala redakci serveru #zpravyextra.cz policejní mluvčí Eva Stulíková s tím, že do restaurace na náměstí Dr. Tyrše v Čechticích se dva dosud neznámí muži vloupali v sobotu dne 19. ledna letošního roku kolem půl páté ráno. Nezjištěným předmětem vypáčili jak vstupní dveře do provozovny, tak i další dveře uvnitř. Tam už se poté volně pohybovali. Celá akce přitom trvala přibližně dvě minuty. Oba si to zamířili rovnou k baru, který prohledali a z neuzamykatelné skříňky tady odcizili karton cigaret a plechovou uzamčenou kasu s peněžní hotovostí. Celkem tak na zařízení restaurace a na odcizených věcech způsobili škodu bezmála 27 tisíc korun. Tímto jednáním se dopustili trestného činu Krádež vloupáním.

Pokud by byli dopadeni a odsouzeni, mohli by za mřížemi strávit až 2 roky.

Případem se v současné době zabývají vlašimští policisté. Ti mají k dispozici kamerový záznam z prostor provozovny, na kterém jsou zachyceni dva neznámí muži. Oba jsou oblečeni v bundách a maskují se kapucemi. Přesto je jednomu z nich vidět blíže do obličeje.

Policisté nevylučují, že by se mohlo jednat o cizince. Ze zvukového záznamu není ale příliš patrné, zda hovoří rusky, ukrajinsky, bulharsky nebo jiným podobným přízvukem. Oba mohou být ve středním věku, přičemž jeden z nich má výraznější rysy v obličeji, ostrý nos, husté obočí a husté tmavé vlasy,“ doplnila mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ

V souvislosti s tímto případem se nyní policisté obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace, které by mohly přispět ke zjištění totožnosti těchto dvou mužů, volejte prosím neprodleně na linku tísňového volání 158, anebo se obraťte přímo na obvodní oddělení Vlašim, tel.: 974 871 750. Děkujeme.

sim, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE