Po požáru v zemědělské usedlosti v Pěčíně zůstala na místě jedna oběť. Autor: HZS Královéhradeckého kraje

Pěčín – Požár v zemědělské usedlosti vznikl pravděpodobně od myčky nádobí. Přes okamžitou resuscitaci se nepovedlo oživit jednoho muže. Informovala o tom dnes ZprávyExtra.cz v ranních hodinách krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová.

V Neděli 10. prosince, krátce po 20. hodině, přijali operátoři na tísňové lince 112 oznámení o požáru v zemědělské usedlosti v obci Pěčín s tím, že se v domě nachází osoba v bezvědomí. Po příjezdu hasičů na místo byl objekt zakouřen, ale samotné hoření již viditelné nebylo.

Část hasičů zajišťovala lokalizaci a likvidaci požáru, část začala okamžitě osobu v bezvědomí resuscitovat.

O záchranu se pokusili ve spolupráci s policisty i za pomoci automatického externího defibrilátoru. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby pokračovali v oživování záchranáři. Všechny pokusy byly bohužel neúspěšné.

Požárem byl zasažen prostor kuchyně, myčka na nádobí shořela kompletně. Jednotky prošly prostor spolu s termokamerou, aby zkontrolovaly, zda se nenachází někde další ohniska. K hoření už však jinde nedocházelo.

Na místo byl povolán vyšetřovatel příčin požárů.

„Konstatoval, že požár vznikl s největší pravděpodobností od myčky nádobí. Majetková škoda byla odhadnuta asi na 300 tisíc korun. Uchráněny byly hodnoty ve výši kolem 2,7 milionu korun. Kromě oběti nebyl nikdo jiný zraněn,“ upřesnila tisková mluvčí Martina Götzová.


PSALI JSME:  Špatně instalovaná krbová vložka způsobila v Praze požár domu


„Vyšetřování příčiny bude dále pokračovat,“ doplnila k tragickému požáru mluvčí hasičů a upřesnila, že samotné ohledání spotřebiče, který požár zřejmě zavinil, bude probíhat ve spolupráci s odborníky z Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdaneč.

jb

Komentáře