Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Šumpersko – Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru rodinného domku v Leštině na Šumpersku. Při požáru se popálila obyvatelka domu, která skončila v péči nemocničních lékařů.

O požáru informoval krajský mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák s tím, že zasahující hasiči po chvíli lokalizovali zahoření v přízemní části, došlo k rozšíření i do prostor půdy a střechy. Postupně dohašovali a dohledávali několik skrytých ohnisek.

Při požáru došlo k popálení obyvatelky domu, ta byla na místě ošetřena posádkou krajské záchranné služby a následně transportována k navazující nemocniční péči na popáleninové centrum v Ostravě.

V době požáru se v domě nacházelo několik osob. Naštěstí všímavostí oznamovatelů, ale i jejich následnou pomocí, se všichni včetně zraněné dostali v čas do bezpečí, jejich předchozí snaha o uhašení byla bezvýsledná,“ upřesnil tiskový mluvčí krajských hasičů.


ČTĚTE TAKÉ: Nedaleko Klimkovického tunelu na dálnici D1 srazilo vozidlo chodce, letečtí záchranáři ho transportovali do nemocnice
Letečtí záchranáři spolu s  posádkami lékařskou i zdravotnickou museli zasahovat asi třicet minut před páteční půlnocí, 28. září u těžké dopravní nehody na dálnici D1 u obce Bravantice, nedaleko Klimkovického tunelu, kde osobní vozidlo srazilo chodce.  

Rychlé zalarmování záchranných složek napomohlo k uchráněným hodnotám v částce 2 miliony korun, majitel vyčíslil škody v částce 800 tis. korun, příčinou vzniku požáru je stanovena nedbalost,“ doplnil k požáru mluvčí hasičů.

-sim, (red.)

Komentáře