Hasiči CHEZA Litvínov. Foto: archiv Udalosti112.cz (2014) J.B.

Litvínov/Záluží – V brzkých ranních hodinách v úterý 12. prosince otřásl litvínovskou chemičkou „mohutný“ výbuch a následoval požár doprovázený ohlušujícím rámusem. Údajně obrovská rána probudila před pátou ráno obyvatele Litvínova i dokonce sousdeního Oseka na Teplicku. Na místo se okamžitě sjely složky IZS a policisté okolí chemičky v Záluží uzavřeli. Takto dramaticky popisuje úterní ranní událost regionální web JV PRESS z Mostecka. 

Z jakého důvodu regionální weby typu JV PRESS.cz takto zcela zbytečně dramatizují danou událost, není naší redakci známo.

Rádi bychom uvedli dle sdělení krajského mluvčí ústeckých hasičů Lukáše Marvana, že se jednalo o malý lokální požár jednotky parciální oxidace, který podnikový hasiči HZS Unipetrolu měli do pěti minut plně pod kontrolou a do 20 minut požár lokalizoval zcela.

Dále web JV PRESS.cz zveřejnil skutečnost, citujeme… „Na místo se okamžitě sjely složky IZS,“ Nejendná se o pravdivou informaci, doslovně! Na místě události zasahovala pouze podniková jednotka hasičů HZS Unipetrolu. Žádné složky IZS u dané události v závodě NEZAZHOVALY, neboť nebylo zapotřebí služeb zdravotníků či lékařů záchranné služby, protože celá událost se obešla, bez prokazatelně zranění osob. (Pro upřesnění podnikový hasiči nejsou hlavní složkou IZS, jsou pouze podsložkou Integrovaného záchranného systému). Pouze Policie ČR z preventivních a bezpečnostních důvodů do lokalizace požáru v areálu chemických závodů, zcela uzavřela veškerou dopravu na silnici I/27 mezi Mostem a Litvínovem, která vede souběžně kolem litvínovské chemičky.

Podle starostky Litvínova Kamily Bláhové(ANO) se nejednalo o mimořádnou situaci a radnice tak nemusí zavést zvláštní opatření na ochranu obyvatel města, případně okolních obcí.


ČTĚTE TAKÉ: Hasiči na Frýdeckomístecku zachránili čtyřletou dívenku, která spadla do studny


„Pravděpodobnou příčinou byla netěsnost na potrubí plynu. Při lokálním požáru nedošlo k žádnému zranění a nedošlo k žádným škodám na životním prostředí,“ vydalo v krátkém vyjádření vedení Unipetrolu RPA k dnešnímu lokálnímu požáru v závodě

-jb

 

Komentáře