Požár dílny v Želechovicích nad Dřevnicí. Autor: HZS Zlínského kraje ( Grafika redakce

Želechovice nad Dřevnicí – V sobotu 9. prosince, v 01:52 hodin byl hasičům ohlášen požár kůlny v bezprostřední blízkosti rodinného domu. K Požáru došlo na ulici Podřevnická v Želechovicích nad Dřevnicí. Plameny poškodily i parkující vozidlo. Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek.

O požáru dnes informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje s tím, že zasahující hasiči provedeným průzkum potvrdil možné rozšíření požáru na okolní stavby. Hasiči v dýchacích přístrojích vytvořili tři útočné proudy „C“ vody ze dvou stran objektu.

Do šesti minut od příjezdu měli požár pod kontrolu. Hasební práce byly ukončeny v 3:13 hodin. Místo požáru bylo předáno k dohlídce dobrovolným hasičům z Želechovic nad Dřevnicí.

„Majitelka sdělila, že na požár ji upozornila sousedka, kterou vzbudil štěkáním pes. Přítel majitelky popojel od hořícího objektu s vozem Toyota RAV. Tím zabránil k rozšíření požáru na automobil a sousední dřevěný objekt,“ upřesnil Žemlička.

Vyšetřovatel hasičů, spolu s kriminalistickým technikem Policie České republiky, ohledali místo požáru. Vydatnou pomocí byla činnost dobrovolných hasičů z Želechovic nad Dřevnicí, kteří pomáhali s odklízením zbytků konstrukcí a zařízení.

Na základě získaných poznatků vyšetřovatel hasičů stanovil, jako příčinu požáru závadu na silnoproudé elektroinstalaci.

„Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 250 000 korun, doplnil k dnešní události Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje.


OD HASIČŮ: Požár chalupy v Javorníku způsobil škodu okolo milionu korun


-sim

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE