Zabarikádovaný muž v Kobylisích vyhrožoval bombou, na místo vyjeli policisté i hasiči. Autor: Twitter: @HasiciPraha

Praha – Krátce po 11. hodině dopolední 8. února 2018 vyjíždělo hned několik policejních jednotek do pražských Kobylis, kde podle telefonického oznámení na tísňovou linku 158 mělo dojít k zabarikádování psychicky narušeného muže, který zároveň vyhrožoval celému okolí.

Vzhledem k charakteru události a s ohledem na bezpečnostní riziko na místo zamířili kromě policistů z Pohotovostní motorizované jednotky i pražští hasiči a policejní vyjednavač.

Obyvatelé dotčeného bloku byli evakuováni a celé okolí bylo uzavřeno. Magistrát hlavního města Prahy s ohledem na okolnosti a panující nízké teploty vyslal k události i vyhřátý autobus.

Krátce po 13. hodině dorazila i Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy. Zabarikádovaného 33letého muže se krátce, po 13. hodině a 30. minutě podařilo zajistit.

Na místě zasahoval i policejní pyrotechnik, který naštěstí žádný nebezpečný předmět zajišťovat nemusel. Potřebnou součinnost policii poskytla i Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, v jejíž péči nakonec zajištěný muž skončil.


ČTĚTE TAKÉ: DAŇOVÁ KOBRA V AKCI – Návrh na obžalobu za stamilionové krácení daní


Okolnosti případu jsou nyní, v šetření kriminalistů.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová 
Policie ČR

(red.)

BEZ KOMENTÁŘE