Vrtulník ostravské Letecké záchranky u zásahu, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje / official site

MS Kraj – Během pátečního odpoledne 26. října museli krajští záchranáři zasahovat hned tři mužů, kteří si přivodili poranění při pádu z výšky. Události, které spolu nijak nesouvisely, se odehrály na Novojičínsku, Frýdecko-Místecku a Karvinsku, a to v rozpětí pouhé půldruhé hodiny. Informoval o tom dnes redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Nejprve přijali záchranáři tísňové volání z Prostřední Suché. Čtyřiašedesátiletý muž spadl při ořezávání větví stromu z několika metrů na střechu pergoly. Byl ošetřen s poraněním zad a podezřením na zranění pánve, týmy záchranářů jej předaly do péče chirurgické ambulance havířovské nemocnice,“ uvedl Humpl.

Jen o pár minut později převzali operátoři téměř identické volání, ale tentokrát z Jistebníku. „Čtyřiasedmdesátiletý muž tam spadl z výšky čtyř metrů při prořezávání stromů. Byl krátce v bezvědomí a zasahující lékař letecké záchranné služby u něj zjistil poranění hlavy a páteře,“ upřesnil Lukáš Humpl z krajské záchranky. Se život ohrožujícími zraněními byl pacient vrtulníkem přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Krátce po sedmnácté hodině pak vyjížděli záchranáři k pádu z výšky potřetí, a to do Lískovce. „Šedesátiletý muž spadl se žebříkem ze střechy a utrpěl poranění hlavy, páteře a horní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče, jej posádky záchranné služby  transportovaly na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku,“ doplnil mluvčí krajské záchranné služby.

sim, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE