Požár garáže ve Zlíně hasiči včas zlikvidovali, uvnitř byla tlaková lahev a několik kanystrů s olejem. Autor: HZS Zlínského kraje

Zlín – Oznámení o možném požáru v jedné z řadových garáží na ulici Broučkova ve Zlíně přijali krajští hasiči 14. června, v 06.04 hodin. Do pěti minut od přijetí informace byli na místě profesionální hasiči z centrální stanice Zlín.

Protože vrata garáže ze které vycházel kouř byla uzamčena, provedli hasiči vybavení dýchací technikou násilný vstup a pomocí vysokotlakého proudu začali likvidovat požár v zadní části garáže.

Současně s hašením vytáhli z garáže přívěsný vozík a motocykl. Následně vynesli také jednu tlakovou láhev a několik kanystrů s olejem. K odvětrání kouře byla nasazena i přetlaková ventilace.

Devět minut od příjezdu na místo dostali hasiči požár pod svou kontrolu a zabránili jeho dalšímu šíření. Po kontrole vnitřního prostoru garáže a střechy objektu termokamerou hasiči pokračovali v dohašování lokálních míst hoření a vynášení materiálu. Pět minut po sedmé hodině ohlásil velitel zásahu celkovou likvidaci.

Včasným oznámením události a rychlým zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru na celý interiér garáže, vybavení, střechu objektu a sousední garáže.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele.

Událost byla vyšetřovatelem hasičů uzavřena na místě blokovou pokutou. Zásahem hasičů byl uchráněn majetek ve výši asi 270.000 korun. Výše způsobené škody bude upřesněna v dalších dnech.

PSALI JSME: Nedaleko obce Jasenná ve směru na Liptál hořelo osobní vozidlo Renault Megane

Autor: por.Libor Netopil
– tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje,
Redakce „ZE“

Komentáře