Nehoda policejního vozidla v Hradci. ČR Foto: Policie ČR

Hradec Králové – Ujíždějící řidič v kradeném vozidle v Hradci vjel úmyslně do protisměru, kde se čelně střetl s policejním vozidlem. Nehody si vyžádala jedno vážné a dvě lehké zranění službukonajících policistů. Zloděj z místa nehody bezohledně ujel! Policisté ho později dopadli.

K události došlo okolo patnácté hodiny odpolední, v úterý 25. září u hradeckého letiště, kam policii přivolal svědek oznamující, že se tam pohybuje auto, které mělo být odcizené o víkendu v Hradci Králové. „Ve chvíli, když přijížděly na místo dvě policejní hlídky, tak volkswagen odpovídajícího popisu jel proti nim,“ uvedl k případu mluvčí policie Jan Čížkovský.

První z policejních vozidel zastavilo uprostřed silnice, a vytvořilo tak zábranu, kterou ale unikající řidič, ve vysoké rychlosti objel a v protisměru prorazil další zátaras. Vzápětí vrazil čelně do druhého policejního auta, ve kterém se přibližovali tři strážci zákona. „Po nárazu začal řidič utíkat, policisté z prvního auta ho ale po pár metrech zadrželi,“ upřesnil mluvčí policie.

Podle policie měl prchající zloděj jen drobná zranění, horší to bylo s policisty.

Podle prvotních informací se při čelním střetu jeden policista vážně zranil, dva měli lehčí poranění,“ upřesnil mluvčí policie Čížkovský a doplnil, že aktuálně případ vyšetřují krajští kriminalisté pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě, podezřelému hrozí až šest let vězení.

-sim, (red.)

Komentáře