USA / Na začátku byly břitvy u holiče, později je vystřídali kovové strojky s vyměnitelnou žiletkou, dnes holíme své tváře elektrickými strojky i jednorázovými žiletkami. Nemusí to tak zůstat, je tu převratný objev v holení laserem.

Do výroby míří holicí strojek, který se nevytupí. Jmenuje se Skarp a namísto ostré čepele využívá laser. Je napájen jedinou baterií formátu AAA a údajně vydrží v provozu bez její výměny 5 tisíc hodin.

Při holení si jemný laser přepaluje cestu aniž by podráždil a poškodil pokožku. Vývojáři pracovali na projektu od roku 2001, trvalo však delší dobu, než se na trhu objevily lasery, které by dokázaly odvést dokonalou práci.

Novinka se objevila v rámci kampaně financování drobnými investory na serveru Kickstarter a v průběhu krátkého času upoutala pozornost 10 tisíc zájemců, kteří dali dohromady více než milion dolarů. Kampaň pokračuje, částka se každým dnem zvyšuje.

Předprodejní cena holícího zařízení je 189 dolarů, s rozesíláním první vyrobené série začne v březnu příštího roku. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde pouze o technologickou inovaci, novinka může za sebou zanechat příjemný ekologický dopad.

VIDEO: Holení laserem Skarp

Zdroj: Kickstarter

Jen v USA se podle magazínu Daily Dot ročně vyhodí do odpadu dvě miliardy jednorázových holicích strojků a hlavic. Přitom to je odpad kombinující kov a různé druhy plastů, který není vhodný k recyklaci.

Komentáře