Ladné ženské křivky, ilustrační foto. Zdroj: archiv #pixabay.com / CC0 Creative Commons

Velká Británie (Svět) – Badatelé z Velké Británie našli korelaci mezi tenkým pasem a osobnostním charakterem ženy. O tom informoval britský bulvární deník The Daily Mail.

Vysvětlilo se, že zdravé a úspěšně ženy mají úzký pas, štíhlou figuru. „Úzký pas symbolizuje dostatek, úspěch a sebekontrolu. Není tak jednoduché zachovat si štíhlé tělo po dobu celého života. Ženy, které mají děti, mohou být na sebe hrdé, pokud toho dosáhnou. Pro mnohé jsou to velké oběti a těžká práce,“ vysvětlila profesorka psychologie zdraví z Univerzity v Surrey Jane Ogdenová.

Dodala, že nehledě na to, že kulatější tvary se vrátily do módy, všichni se nadále snaží o štíhlou figuru.

To ukazuje na dobrý dostatek. Je komické, že dříve kvůli hladu byli hubení jen nejchudší lidé, bohatí byli tlustí. Štíhlost nyní vypovídá o dostatku času na osobního trenéra,“ dodal londýnský plastický chirurg Miles Berry.

ČTĚTE TAKÉ: Podzim je tady. Zlepšete si náladu pohybem a změnou jídelníčku!
Sychravé dny, tma už pozdě odpoledne a všudypřítomná zima. Takové podmínky přidají na náladě málokomu, a tak zpravidla ve chvíli krize sáhneme po tom nejjednodušším s cílem rychle zaplašit splín – a tím je většinou sladkost nebo tučnější jídlo. Čtěte, více zde…

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE