Važme si svých miláčků za to, jací jsou Zdroj: PIXABAY

Podle studií muž celkově zalže v průměru třikrát denně. Kolikrát je to potom ve vztahu ke své milované? Dámy, buďme optimistické a počítejme s jednou jedinou lží za den směrem k nám. A navíc taková nepravda není jistě myšlena špatně. Naše drahé polovičky nás prostě natolik milují, že musejí často používat lež k tomu, aby nás udělali šťastnějšími. Co k tomu dodat, milosrdná lež je opravdu někdy účinnější než pravda, která často vede k slzám či hádce.

Připravili jsme pro vás na každý den v týdnu jednu takovou milosrdnou lež, kterou můžete od svého partnera slyšet.

„Vím, kudy jedu“

Znáte to, jedete s přítelem na společný výlet, on jako řidič, vy jako spolujezdec a jelikož jste na cíleném místě nikdy nebyli, musíte si pomoci navigací nebo mapou. Anebo šestým smyslem svého partnera. Někdy se stane, že zabloudíte, ale běda, jak se začnete ohánět slovy: „Tak se někoho zeptáme na cestu.“, muž je schopný v tu ránu zastavit a vysadit vás. Proč by se totiž ptal na cestu, kterou ji on sám dokáže bez problému najít. Jeho poznámka: „Vím, kudy jedu!“, i když bloudíte lesem mimo civilizaci, může znít jako lež, kterou se snaží ujistit ženu o své orientační schopnosti, ale je dost možné, že on sám celou tu zatoulanou situaci vnímá jako skutečnou a samozřejmou.

„Jo, taky se mi to moc líbí“

Běháte po obchodech a nutně sháníte šaty na pracovní večírek nebo jen pohodlné tepláky na domácí nošení. Když už jste v desátém krámě a zkoušíte stopadesátou věc, která se vám celkem zamlouvá, zeptáte se své drahé polovičky na názor. Většinou vám odpoví větou: „Jo lásko, taky se mi to moc líbí. Vezmi to a jdeme.“ Opravdu vám ty usedlé šaty s krajkou sluší nebo je váš přítel už unavený a chce domů na fotbal? Nebo se vás touto milosrdnou lží snaží povzbudit a posílit vaše sebevědomí? V posledním případě je od něj sice moc hezké, že myslí na vaše city, ale měl by zvážit i to, zda svým vzhledem v pytli od brambor nebudete vypadat komicky a nakonec vám to nepřinese ještě větší citový rozklad.

„Taky mi chybíš“

Váš přítel odjede na několik dní na pracovní cestu a vám se stýská hned, jakmile se za ním zavřou dveře. Jeden večer vydržíte bez přecitlivělých zpráv, ale druhou noc už se cítíte osamělá. Proto končíte zprávu adresovanou svému miláčkovi slovy: „Strašlivě mi chybíš, broučku.“ Vaše smutná duše si přeje jediné, opětování a soucit. I přes to, že se váš přítel pozdě večer skvěle baví s kolegy u piva, smějí se na celé kolo a možná u toho sledují oblíbený sportovní pořad, miluje vás natolik, že vám vaši potřebu vyplní a odvětí již naučenou větou: „Taky mi chybíš.“ Možná mu v tu chvíli opravdu chybíte, i když to jeho nálada nedokazuje. Muži jsou zvláštní jedinci a málokdy na nich poznáme skutečné city.

„Dám si jedno pivko a jdu domů“

Mužům příroda nadělila neskutečné matematické schopnosti. Proto se my ženy často divíme, jak je možné, že dokáží jít na jedno pivo a přijít po pěti pivech a pěti panácích. Otázkou je, kde soudružka příroda udělala chybu. Jedná se jen o čistě milosrdnou lež, která má ženy uklidnit a předejít hádce nebo jednoduše nezvládají tak triviální počty? Možná má na ně to první pivo zvláštní účinky, které nejsou ještě vědecky dokázány. Ať tak nebo tak, tato milosrdná lež nikdy nemá příznivé účinky na vztah dvou lidí. Proto pivařům doporučujeme pozměnit větu na neutrální počet piv nebo ji jednoduše nepoužívat. Lepší otevřenost a očekávání nadávek, než lež a stoprocentní příval nadávek, co myslíte, pánové?

„Všechno je v pořádku“

Ve vztahu s mužem je pro nás ženy často těžké z jeho emocí stoprocentně vyčíst, jak se cítí nebo co má na srdci. V práci, v osobním nebo intimním životě může mít velké problémy, ale svým stále stejným přístupem a působením na okolí nedá své trápení najevo. Málokterý muž se hroutí, pláče a řeší problémy se svým protějškem. Žena, která svého drahého dobře zná, dokáže odhalit, že se s ním něco děje. Na otázku: „Je všechno v pořádku?“ nepředpokládejte od muže odpověď „Ne, možná mě vyhodí z práce.“ nebo „Bojím se, že nezvládnu roli otce.“ Možná i sami sebe potřebují uklidnit, že všechno je v naprostém pořádku. Takový tlak v podobě negativních emocí ale nezvládají dusit dlouhou dobu ani ti největší tvrďáci a někdy na svou uzavřenost doplácejí. Začnou svůj žal utápět v alkoholu nebo je problémy natolik zaměstnají, že se zapomínají věnovat své partnerce, která nakonec sbalí kufry a uteče. Doporučujeme tedy komunikovat se svými citlivými polovičkami a nesnažit se uklidňovat situaci slovy: „Všechno je v pořádku.“, když tomu tak není.

„Máš pravdu“

Jak je už od pradávna známo, ženy velmi rády komunikují a co se týče hádek, není tomu jinak. Aby všechno co nejlépe a nejdetailněji dořešily, jsou schopné mluvit hodiny a to samé vyžadují od mužů. Těm však slova chybí už na začátku hádky, rozhodování či řešení společného problému a jediné, na co se zmůžou, je přikyvování a opakování věty: „Máš pravdu, miláčku.“ Ať už jsou proti našemu tvrzení nebo by k tomu rádi měli své připomínky, málokdy se vyjádří, jelikož vědí, že by tím spustili novou gramofonovou desku, která by mohla trvat až do večera. Z toho tedy vyplývá, že tato věta má za cíl uklidnit situaci a ať už je pravdivá nebo ne, nám ženám může přinést mnoho výhod.

„Moc mi to chutná“

Nevaříte jako maminka vašeho partnera, ani jako Zdeněk Polreich a jste si toho plně vědoma. Avšak ze všech sil se snažíte nasytit svého miláčka tak, aby byl přinejlepším spokojený. I když houskový knedlík připomíná bramborovou kaši nebo maso chutná jak podrážka, milující partner ocení váš výtvor jako skvělý a chutný. Buď hlady nevidí, nebo svou větou: „Moc mi to chutná.“ chce podpořit vaši snahu a motivovat vás k dalšímu pokusu. Není to od něj hezké?

Važme si svých miláčků za to, jací jsou. Příroda je stvořila k dokonalosti a především ku prospěchu obou pohlaví. Jejich chování a jednání totiž do detailů přizpůsobila životu s námi ženami. Oceňme tedy jejich milosrdné lži a snahu udělat z nás šťastné a spokojené přítelkyně, manželky, milenky, matky a kuchařky.

Komentáře