Josef Zickler. Autor: Josef Zickler, předseda. Řád národa - Vlastenecká unie

Praha – Myslím, že při mých konstantních názorech nemůžu být podezříván z toho, že bych začal stranit uskupení SPD, nebo stal se členem fanklubu Tomio OKAMURY. To fakt ne. Na druhou stranu, to co předvedli pan Telička a občané Zaorálek s Moravcem  při nedělním pořadu „Otázky Václava Moravce“ s Jiřím Kobzou z SPD, je opravdu k zamyšlení. Bylo to asi tak, jako když odhodlaný rváč z ulice přijde na tatami, kde se proti němu pro jistotu postaví tři rutiní vyzávodění technici a chtějí si zněj udělat fackovacího sparing partnera. Z mého pohledu se to těm pánům moc nepovedlo. Samozřejmě se objevili recenze, jak je ten Kobza nemožnej. NESOUHLASÍM. Dovolil bych si zde několik mých konstatování, bez kritizování kohokoliv ze zúčastněných pánů.

Potkali se zde dva absolutně rozdílné světy reprezentované ještě více rozdílnými osobnostmi. Svět evropského chápaní jako odraz udržení stanoveného předpokládaného politického klišé vyžadovaného EU.

Tento tříčlenný tým, postavil svoji rétoriku na naučených frázích, které samozřejmě po stém opakovaní vyznívají poslechově jako špičková rutinní konverzace, ale obsahově posluchači neřeknou nic nového. Stejně by vyzněla recitace třeba Máchova „MÁJE“. Možná by byla i přínosnější.

Samozřejmě výjimka zde potvrzuje pravidlo a tou byl pan Telička. Pokud někdo má, měl nebo bude mít tohoto pána na výplatní listině, tak investoval výborně.

Pojmenoval zde největší  problém SPD a to, že mění svoje postoje dle nálad ve společnosti. Jinak řečeno:

Co požaduje trh, to Vám dodáme. Jiři Kobza byl reprezentatem, těch kteří chtějí nastolit nové pořádky především ve vztahu k politickému konání odchazejíci politické garnitury. Přes veškerou snahu svých opentů, kam řadím i občana Moravce, který si dál udržuje neohroženě svůj vybudovaný postoj arbitra konání  politiky a politiků v tomto státě, si zachoval pan Kobza svůj kredit.

Samozřejmě měl pan Telička pravdu i v tom, že nelze hledat řešení problémů skrze pouhé slovo NE.

Na druhou stranu jím předestřené cesty řešení přijímání uprchlíků nejsou pro mě akceptovatelné. Zase by jsme vytvářeli pouze úlidbu EU. Cestou diskuse by měli být z naší strany striktně navržená kritéria, která by musel přicházející splňovat. Vzdělání, jazyk, zdravotní stav, což je spojené s karanténou a přeočkováním. V neposlední řadě pracovní využitelnost, možnost společenské a náboženské adaptace na naše poměry. Otázkou zůstává, zda pan Telička takováta témata pro jednání měl na mysli, místo jím kritizovaného NE. Bojím se, že také ne. Poslední v čem pravdu měl, je to, že v programu SPD není vše, jak by mělo být.


ČTĚTE TAKÉ: Hnutí Řád národa-Vlastenecká unie: Dotace z EU jsou výnosný byznys


Pan Kobza nebyl podle mého názoru vůbec nemožný. Ten tlak ustál i jako začatečník. Kdybych ho měl oznámkovat jako ve škole, má chvalitebnou. Vyzdvihl bych především některé postřehy, které přes žoviální úšklebky pánům z „TÝMU EU“ moc nevoněly a tak je v diskusi s panem Kobzou radši rychle opustili.

Zásadním problémem jak pana Kobzy, tak všech ostatních z SPD bude vždy ta skutečnost, že se rozhodli hájit předvolební vize SPD, které byly postaveny tendenčně na úspěch ve volbách a ne k realizaci. Svůj účel stoprocentně splnily na jedničku, ale teď budou sebvražednou zbraní pro reprezntanty SPD v každé diskuzi. Na druhou stranu pane Kobzo, buďte spokojen. Já jsem to dle našich médií dotáhl pouze na odborníka na dílo, život a životní prohřešky Tomáše Ortela. Takže jste na tom oproti mě relativně skvěle.


ZAUJALO NÁS:  Týdeník HORIZONT položil předsedovi politického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie Josefu Zicklerovi tři otázky


Josef Zickler
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE