Vojtěch Filip (KSČM) foto: CC BY-SA 2.5 / Che / Czech Communist chairman Vojtěch Filip

Praha – Ukrajinský prezident Porošenko nemůže umožnit volby, a proto se omezení lidských práv kvůli válečnému stavu bude týkat právě omezení volebního práva. Podle Vojtěсha Filipa je to jeden z nejzajímavějších názorů na nedělní ukrajinskou provokaci v Kerčském průlivu.

Jeden z nejzajímavějších názorů, které jsem slyšel o důvodu střetu v Kerčském zálivu a vyhlášení výjimečného stavu je ten, že pro udržení moci si prezident Porošenko nemůže dovolit jakékoliv volby, a proto se omezení lidských práv bude týkat právě omezení volebního práva,“ napsal včera lídr komunistů na Twitteru.

Ruský prezident Vladimir Putin, dnes označil incident v Kerčském průlivu za předem připravenou provokaci Kyjeva, která byla použitá jako záminka k zavedení válečného stavu v zemi. „Jedná se o hru na zostření, je to nečistá hra uvnitř země s cílem potlačení svých politických oponentů,“ prohlásil Putin.

Z POLITIKY

V neděli tři ukrajinské vojenské lodě vpluly do dočasně uzavřených ruských vod a několik hodin tam vykonávaly nebezpečné manévry, přičemž nereagovaly na požadavky ruských člunů a lodí, které je doprovázely. Nakonec bylo přijato rozhodnutí o použití zbraní. Všechny tři lodě byly zadrženy.

#cz.sputniknews.com
(-red.)

Komentáře