PRAHA / Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) poslouží ministru financí Andreji Babišovi (ANO) a jeho soukromým zájmům. Uvedl to místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Systém elektronické evidence tržeb (EET) prý poskytne Andreji Babišovi informace, které v konkurenčním boji využije jeho monstrózní firma Agrofert. Ministr financí Andrej Babiš reagoval, že Miroslav Kalousek lže.

„Největší producent potravin v České republice, což je majitel Agrofertu, si z pozice ministra financí chce vybudovat dokonalý monitoring, který mu v reálném čase poskytne všechny potřebné poskytne informace o situaci na trhu, finančních operacích a finanční kondici jeho konkurence,“ uvedl Miroslav Kalousek.

Zavedení systému elektronické evidence tržeb podle místopředsedy Miroslava Kalouska TOP 09 povede k pokřivení hospodářské soutěže a poskytne firmě Agfrofert obrovskou konkurenční výhodu. Kalousek proto vyzval představitele koaličních partnerů hnutí ANO, aby zavedení elektronické evidence tržeb nepodpořili.

Andrej Babiš nařčení Miroslava Kalouska striktně odmítl.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ