PRAHA / Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) poslouží ministru financí Andreji Babišovi (ANO) a jeho soukromým zájmům. Uvedl to místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Systém elektronické evidence tržeb (EET) prý poskytne Andreji Babišovi informace, které v konkurenčním boji využije jeho monstrózní firma Agrofert. Ministr financí Andrej Babiš reagoval, že Miroslav Kalousek lže.

„Největší producent potravin v České republice, což je majitel Agrofertu, si z pozice ministra financí chce vybudovat dokonalý monitoring, který mu v reálném čase poskytne všechny potřebné poskytne informace o situaci na trhu, finančních operacích a finanční kondici jeho konkurence,“ uvedl Miroslav Kalousek.

Zavedení systému elektronické evidence tržeb podle místopředsedy Miroslava Kalouska TOP 09 povede k pokřivení hospodářské soutěže a poskytne firmě Agfrofert obrovskou konkurenční výhodu. Kalousek proto vyzval představitele koaličních partnerů hnutí ANO, aby zavedení elektronické evidence tržeb nepodpořili.

Andrej Babiš nařčení Miroslava Kalouska striktně odmítl.

Komentáře